اخبار و رویدادها

صعود رتبه شرکت اسپات در بین 500 شرکت برتر ایران

رتبه برتر شرکت اسپات

رتبه شرکت اسپات مجددا در سال 1397 صعود کرد. در همایش رتبه بندی ۵۰۰ شرکت برتر کشور با ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی، شرکت اسپات با ارتقا رتبه در جایگاه 308 ام قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اسپات در همایش رتبه بندی 500 شرکت برتر کشور که  با حضور جمعی از مقامات و سیاست گذاران اقتصادی و صنعتی کشور و مدیران شرکت‌های برتر ایران برگزار شد، نتایج بیست و دومین سال رتبه بندی IMI-100 و لیست صد شرکت برتر ایران منتشر شد که شرکت اسپات موفق شد جایگاه 308 ام را کسب نماید.

سازمان ‌مدیریت‌صنعتی از سال 1377 رتبه‌بندی شرکت های برتر ایران را هر ساله انجام داده است. این رتبه بندی با الهام از رسالت سازمان با فراهم نمودن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور، فضای روشن‌تری از کسب و کار اقتصادی کشور ارایـــه می‌دهد و به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌گذاران و پژوهشگران، یاری می‎رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.

فهرست ارائه شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی به مقايسه شركت ها و فعاليت هاي اقتصادي از بعد کلان و ملي مي پردازد و هدف آن ارايه تصويري از چگونگي آرايش بنگاههاي اقتصادي در فضاي كسب و كار ايران است، فهرستي عمومي است. در واقع در اين فهرست تمامي فعاليت هاي اقتصادي اعم از خدماتي، صنعتي و … كه در مفهوم عام خود مي توانند رقيب يكديگر در تخصيص منابع جامعه باشند، در كنار يكديگر حضور خواهند داشت. در گام اول، براي گزينش صد شركت برتر ايران، معيار فروش مبناي انتخاب قرار گرفته است.در گام بعد، اين شركت هاي منتخب از زواياي مختلف با رقم فروش در مورد كليه شركتها مجموع درآمدهاي عملياتي است شاخصهاي متعددي كه در ادامه اشاره مي شود، مورد مقايسه قرار گرفته اند.

به طور کلی تولید اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور و شفاف‌سازی فضای کسب‌وکار، ارائه تصویری روشن از جایگاه بنگاه‌های اقتصادی و گروه‌های صنعتی مختلف، گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی کشور و علمی‌تر کردن فضای تصمیم‌گیری مدیران، از اهداف بیست و دومین همایش “رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران عنوان شده است.

شرکت اسپات با تعریف اهداف کلان مالی در چشم انداز سازمانی خود ارتقاء رتبه IMI را در برنامه سالانه خود قرار داده و با شفاف سازی صورت های مالی خود سعی در دستیابی به این اهداف دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *