اسپات آکادمی, رویداد

شش کتاب از زبان شش همکار

به مناسبت 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی ازهمکاران مان خواستیم تا کتاب مورد علاقه شان را در 15 خط  معرفی کنند و در نهایت ما نیز به شش نفر از مشارکت کننده ها به انتخاب خودشان یک کتاب هدیه دادیم در ادامه با منتخبین و کتاب هایی که معرفی کردند آشنا می شویم.

 

مهدیه ثقفی واحد بازاریابی / کتاب زن بودن اثر تونی گرنت

 

این کتاب زندگی و نگرش من و متحول کرد و به همه زن های سرزمینم که بین سنت و مدرنیته گیر کردن خوندنش رو پیشنهاد میکنم.

ما زن ها سالیان سال هست که داریم برای حقوق طبیعی و برابر خودمون میجنگیم . این جنگ طولانی ما رو تا جایی کشوند که فکر کردیم برای اثبات قدرت و توانمندی مون باید مثل مرد ها رفتار کنیم. از ذات زنانگی مون دور شدیم. ما در اعماق وجودمون زن بودن رو معادل ضعف در نظر گرفتیم و شبیه مرد‌ها بودن یک ارزش شد. اما داستان اینجاست که این تلاش برای نفی کردن ذات اصلی مون روح ما رو آزرده کرده و زن مدرن حال دلش خوب نیست.

یک میز با چهار پایه در نظر بگیرید. می‌دونیم که میز برای در تعادل بودن نیاز داره چهار تا پایه در یک اندازه داشته باشه. روح یک زن هم چهار وجه داره که برای حال خوبش باید این حالت ها رو بشناسه و در تعادل نگه داره . این چهار وجه شامل : مادونا (هوش و حسابگری)- آمازون (آزاد و جنگجو) – آفرودیت (معشوقگی و دلبری) – آتنا ( مادرانگی)

برای اینکه بیشتر با این چهار جنبه از روان زنانه و نحوه در تعادل نگه داشتنشون آشنا بشید حتما کتاب و بخونید

در ضمن توصیه میکنم دوره های صوتی دکتر شیری در مورد شفای زنانگی رو تهیه کنید و گوش بدید که درباره همین وجه های وجودی یا به اصطلاح آرکی تایپ های زنانه ی هست

 

 

ایرج رحیمی مشاور بازرگانی / کتاب چانه زنی با شیطان نوشته‌ی رابرت منوکین

 

 

بیشتر ما انسانها فکر میکنیم   که فن بیان خوبی نداریم و هنگام مذاکره با رقیبان کاری خود و یا همکاران ، سردرگم می‌شویم . بنظر من  این کتاب   راهنمایی مناسب برای کسانی‌ست که می‌خواهند فنون مذاکره و نحوه استفاده از آن را به طور حرفه‌ای یاد بگیرند.

این کتاب رو من چندین نوبت خوندم  و رابرت منوکین یکی از برجسته‌ترین اساتید هنر مذاکره در کشور آمریکا می باشد و  توصیه‌هایی عملی برای چالش برانگیزترین موقعیت‌های کاری ارائه می‌دهد؛ یعنی زمانی که با فردی روبه‌رو شده‌اید که چندان اعتمادی به او ندارید و ممکن است به خاطر منافعش، هر نوع آسیب جزئی یا کلی به ما وارد کند و حتی شاید در آن هنگام او را شبیه یک شیطان بدانیم که باید بتوانیم از پس صحبت با او بربیایم.

بنظر من این کتاب  ترکیبی از مفاهیم تج اری، تاریخی، فلسفی و روانشناسی است و با ذکر مثال‌هایی کاربردی از زندگی افراد بزرگ تاریخ، به ما کمک می‌کند تا خودمان را پرورش دهیم . مثال جالبی در مورد  زندگی وینستون چرچیل   که باید تصمیم می‌گرفت با آدولف هیتلر مذاکره کند یا خیر، یا تصمیم نلسون ماندلا برای آغاز مذاکرات با دولت آپارتاید آفریقای جنوبی که او را سال‌ها در زندان انداخته بود.

 

لیلی محمد نیا  واحد منابع انسانی / کتاب دست نیافتنی  نویسنده طاها صفری

 

 

 

اگه قرار باشه یک کتاب به یه نفر معرفی کنم که واقعا به زندگیش معنا   و بهش انگیزه بده کتاب دست نیافتنی رو معرفی میکنم به قلم طاها صفری که سرگذشت و زندگینامه پهلوان علیرضا حیدری هست

داستان زندگی آدمی که از هیچ با سختی و پشتکار و امید به همه خواسته ها و اهدافش و حتی خیلی فراتر از اونها رسیده

این کتاب رو توصیه میکنم به همه کسانی که از همه جا ناامید شدن و فکر میکنن دیگه هیچ راهی براشون باقی نمونده و به بن بست رسیدن . خوندن این کتاب قطعا یک انگیزه قوی برای مبارزه و تلاش برای ادامه زندگی به خواننده میده و ارزش بارها مطالعه رو داره

 

 

آرش دلجو واحد طرح و برنامه / کتاب نیروی حال اثر اکهارت تله

 

 

این کتاب رو به همه پیشنهاد می کنم تمرکز اصلی کتاب نیروی حال بر زندگی در لحظه اکنون است. نویسنده معتقد است که‌ذهن انسان در حال گفتگو با اوست و حرفهایی را مدام تکرار می کند که یا مربوط به گذشته بوده و یا برآوردی از آینده اند. این امر باعث می شود که لحظه حال که تنها چیزی است که هویت واقعی دارد تحت تاثیر قرار گرفته و برای گذشته ای از دست رفته و یا آینده ای نامعلوم فدا شود.

این در حالی است که کارکرد اصلی ذهن تحلیل بوده و فقط باید به عنوان ابزاری کاربردی، وقتی وارد عمل شود که بدان نیاز داریم. لذا انسانها باید تلاش کنند تا درست زمانی که به این توانایی احتیاج دارند به سراغ ذهن خود رفته ودر سایر موارد آنرا خاموش نگه دارند

 

 

رضا قاسمی  واحد تولید  /  پاداش Payoff  اثری از دن آریلی (Dan Ariely)

 

 

کتاب پاداش، به دلایل نبود انگیزه در پشت شغل روزانه‌ افراد می‌پردازد. این کتاب به دنبال یافتن ماهیت واقعی انگیزه انسان است تا بتواند فاصله‌ میان دانش ناقص افراد و نحوه صحیح استفاده از آن را پر کند.

همه‌ ما، هر روزه به سختی در تلاشیم تا به افرادی که با آن‌ها زندگی می‌کنیم یا به افرادی که در کنار ما کار می‌کنند و مهم‌تر از همه به خودمان انگیزه دهیم. در واقع فارغ از آنکه شرح شغل ما چه باشد، بخش بزرگی از روز خود را با نقش «انگیزه‌دهنده» زندگی می‌کنیم.

دن آریلی نویسنده کتاب پاداش، به دنبال یافتن ریشه‌ حقیقی انگیزه و چگونه کار کردن آن است. هدف او آن است که در کتاب پاداش نشان دهد چگونه با افزایش دانش نسبت به این موضوع می‌توان در تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی بهتر عمل کرد. این کتاب می تواند برای افراد زیر بیشتر مفید باشد.

  1. کسانی که به مبحث انگیزه، مدیریت و رهبری علاقه دارند؛
  2. کسانی که علاقه‌مند به مباحثی مانند هدف گذاری هستند؛
  3. کسانی که علاقه‌مند به مباحثی مانند منابع انسانی و رفتار سازمانی هستند

 

نیره سادات نبوی واحد برنامه ریزی / انجمن شاعران مرده نوشته  ان.اچ کلاین بام

 

 

زمانیکه میخواهید کتابی را بخوانید ابتدا  به اسم آن دقت کرده و ارتباط برقرار میکنید انجمن شاعران مرده اسمی بود که ارتباط ذهنی و قلبی را در من تقویت کرد کتاب میخواندم،نویسنده بودم و شعر هم  میگفتم ،اگر به اسم کتاب جذب میشدم چیز عجیبی نبود ولی شروع کتاب چیزی بود که من را  فراتر از زمان میبرد و فراتر از نام کتاب مجذووب خودش کرد

روش های زندگی  تاد  و نیل و ناکس….. که در داستان جریان دارد و با ما در متن داستان قدم میزنند ، باسلیقه های متفاوت روبرو میکند و میرسیم به اصل کار استاد کیتینگ (ناخدا) که با دید متفاوتی از زندگی آشنا کرده و اجازه میدهد  از ابعاد متفاوت نگاه کنیم در حال زندگی کنیم و شاد باشیم وبرای انچه میخواهیم تلاش کنیم. در قعر داستان درس بزرگی وجود دارد که شامل کمبودهایی هست  که به ما نشان میدهد  زندگی علاوه بر امید و خنده های از ته دل، زشتی ها،حسادت ها، خیانت  ها و زورگویی هایی و در نهایت  خودکشی را در خود جای داده است که باید به شیوه های متفاوتی با آن ها مبارزه کنیم وبزرگ شویم در نهایت در دل هیجانات و غار انجمن شاعران مرده خودمان را زنده و سالم نگه داریم چون نیلوفری در قعر مرداب سرحال و سرزنده بمانیم ونباید جا بزنیم زمانیکه نیل تصمیم تغییر روش زندگی دارد نیازی به اجازه ی کسی یا ترغیب کسی نداشت این که در مخوف ترین لحظه های زندگی خود باید مهربان باشیم و به یکدیگر احترام بگذاریم مهم ترین اصل معاشرت و برقراری ارتباط است که متاسفانه در جای جای این کتاب از خیلی ها سلب شده و همه در طلب حق رسمی خود مبارزه میکنند و برای اثبات رسمیت خویش تلاش میکنند درس اخر به قول شاعر مهربان سهراب: گل شبدر چه کم از لاله ی قرمز داردچشم ها را باید شست جور دیگر باید دید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *