اسپات آکادمی

قفسه نان

قفسه نان

قفسه نان یکی از تجهیزات فروشگاهی مهم!

در بین قفسه فروشگاهی تمامی شیرینی و نان فروشی ها، قفسه نان از همه مهم تر و همچنین پرطرفدارتر است. براساس آمار به دست آمده نیز در بین تجهیزات فروشگاهی، شلف نان جز پرفروش‌ها‌ی سوپر مارکتی می‌باشد. قفسه های فروشگاهی انواع بسیار متنوعی دارند که می توانید مدلهای مختلف آنرا در مقاله معرفی انواع قفسه فروشگاهی مطالعه کنید.

 • نکات و ترفند برای نگهداری طولانی تر نان در قفسه فروشگاهی!
 • 11 تجهیزات فروشگاهی که در کسب و کار خود به آن احتیاج دارید!

قفسه نان

نکات و ترفند برای نگهداری طولانی تر نان در قفسه فروشگاهی!

یکی از نکات مهمی که باید رعایت کنید این می‌باشد که همیشه شلف نان شما باید پر از نان باشد. اما نه نان های کهنه. برای این کار شما نیاز دارید که همیشه نان تازه به تعداد بالا تهیه کنید و به سرعت نان‌های کهنه را با نان‌های تازه جایگزین کنید.
اما همانطور که می دانید این امر هزینه‌بر و غیر ممکن است. بنابراین نیاز دارید تا با چند نکته و ترفند ساده تازگی نان را برای مدتی طولانی تر افزایش دهید.

 1. شلف نان را دور از رطوبت و نور آفتاب قرار دهید.

البته به طور کلی تمامی قفسه فروشگاهی در شیرینی و نان فروشی باید دور از رطوبت و نور مستقیم آفتاب قرار گیرند. در غیر اینصورت محصولات به سرعت خراب و کهنه خواهند شد.

 1. کمی محتوا نان خود را اسیدی کنید.

اضافه کردن مخمر و موادی که نان را کمی اسیدی کند، باعث طولانی تر شدن ماندگاری نان می شود، افزودن یک درصد سرکه به مواد نان یک روشی طبیعی و سالم برای اسیدی کردن نان و افزایش ماندگاری نان در شلف نان شما و سپس در منزل مشتریانتان خواهد شد.

 1. میزان آرد مصرفی را افزایش دهید.

با افزایش حدود 2 درصد ارد به میزان همیشگی ارد مصرفی خود تا حدودی می‌توانید طول عمر نان را افزایش دهید. ترفندی ساده برای تازه نگه داشتن نان در شلف نان فروشگاه می باشد.

قفسه نان

11 تجهیزات فروشگاهی که در کسب و کار خود به آن احتیاج دارید!

 1. سیستم نقطه فروش
 2. نشانه‌ها
 3. آویزها
 4. قفسه‌ها
 5. طبقات
 6. آینه‌ها
 7. سبد دستی و چرخی خرید
 8. صندلی
 9. مانکن‌ها
 10. کیف و کیسه‌های خرید
 11. دوربین‌های امنیتی

سرانجام به آرزوی خود برای افتتاح یک فروشگاه رسیده و به جمع میلیاردها صاحب فروشگاه در سراسر جهان پیوسته‌اید. مغازه یا فروشگاه خود را خریده یا اجاره کرده قدم بعدی خرید تجهیزات فروشگاهی است. تجهیزاتی همچون قفسه فروشگاهی، میز صندوق فروشگاهی، صندلی، سبد خرید و … .
اما آیا می‌دانید چه تجهیزاتی را احتیاج دارید و مهم ترین آن ها کدام هستند؟

 1. سیستم نقطه فروش یا همان POS

سیستم نقطه فروش یا همان دستگاه پایانه فروش، یکی از اساسی ترین تجهیزات فروشگاهی است که تمامی فروشگاه‌ها چه شیرینی و نان فروشی و چه کتاب و بوتیک فروشی‌ به آن احتیاج دارند.

با این دستگاه شما اجناس و محصولات خود را با بارکد وارد سیستم دستگاه کرده و به عنوان خروجی از آن میزان فروش، سود و درآمد روز و هفته و ماه و همچنین موجودی خود را دریافت می‌کنید.

 1. نشانه‌ها

نشانه‌ها و علائم خریداران را در طول فروشگاه شما هدایت می‌کنند بنابراین برای فروشگاه‌های بزرگ و شلوغ علائم و نشانه‌ها جز تجهیزات فروشگاهی مهم و ضروری دسته بندی می‌شوند.

تبلیغات فیزیکی فروشگاه

منابع:

 1. آویز و چوب لباسی

این موارد تجهیزات فروشگاهی بوتیک‌ها و به طور کلی فروشگاه‌های پوشاک و برخی از شیرینی و نان فروشی و لوازم خانگی‌ها می‌باشد. اما بهتر است برای بهتر دیده شدن برخی محصولات در فروشگاه‌های دیگر نیز از آویز‌ها استفاده شود.

 1. صندلی

فروشگاه‌ها گاهی اوقات اهمیت نشستن و صندلی با به عنوان یک تجهیزات در فروشگاهشان فراموش می کنند. ممکن است فکر کنید من یک فروشگاه نان و شیرینی دارم چه احتیاجی به صندلی دارم؟ واقعیت این است که داشتن نیمکت و یا صندلی در فروشگاه شما احساس راحتی در خریداران ایجاد کرده و فروشگاه شما چند نکته مثبت بیشتر از دیگر فروشگاه‌های رقیب به دست خواهد آورد.

 1. قفسه‌ها

قفسه فروشگاهی‌‌ یکی از متنوع ترین تجهیزات فروشگاهی هستند ، زیرا می توان از آن برای انواع مختلفی استفاده کرد. در مقاله معرفی انواع قفسه فروشگاهی می توانید بیشتر با این تجهیزات آشنا شوید. شاید محصولات را در هر قفسه فروشگاهی نگه دارید ، یا شاید از آن برای کفش یا کتاب و محصولات شیرینی و نان فروشی استفاده کنید.  قفسه‌ها به ویژه در بین خرده فروشان محبوب هستند. این نوع تجهیزات فروشگاهی می تواند به سازماندهی اقلام شما کمک کند و روشی ساده را برای مشتری برای بررسی کردن محصولات شما ارائه دهد.

قفسه فروشگاهی لوازم خرده فروشی ضروری هستند. به شرطی که مشتری بتواند به راحتی در فروشگاه گشت و گذار کند ، می توانید از قفسه‌ها در هر جای فروشگاه خود استفاده کنید.

فقط داشتن قفسه در یک فروشگاه گاهی کافی است تا وسایل و محصولات فروشگاه را به وضوح نمایش دهد و به مشتریان این امکان را می دهند تا محصولات را برای یافتن نوع مورد نطر کمک کند.  گاهی شلف نان هم مثل قفسه‌ها می توانند برای مشتریان و صاحبان فروشگاه کمک رسان باشد.

فراموش نکنید که برای موارد کوچکتر نیز قفسه نصب کنید. قفسه‌های چرخشی مناسب برای محصولات کوچکتر است.

فروشگاه مینو شعبه ستارخان

 1. آینه‌ها

فراموش نکنید که در تمام فروشگاه‌ها آینه نصب کنید مخصوصا در بوتیک ها بسیار کاربردی و مهم است.

مشتریان شما وقتی چیزی را که دوست دارند پیدا می کنند ، می خواهند ببینند که چگونه هستند. آینه در داخل رختکن ضروری است. همچنین به طور معمول در منطقه خارج از اتاق لباس نیز یافت می شوند.

فراموش نکنید که در تمام فروشگاه آینه اضافه کنید. اگرچه ممکن است مشتریان لباس‌های وسط فروشگاه را امتحان نکنند ، اما بیشتر مشتریان یک پیراهن را جلو خود نگه می دارند تا ببینند مناسب است یا نه. در مناطقی که کفش یا لوازم جانبی وجود دارد باید آینه‌های کوچکتری داشته باشید.

اما دلیل نمی شود که درسایر فروشگاه‌ها کاربرد نداشته باشد .آینه به فروشگاه وسعت و زیبایی می بخشد.

 1. سبد دستی و چرخی خرید

برخی از مشتریان ممکن است در نهایت چندین محصول را در فروشگاه شما خریداری کنند و از قفسه فروشگاهی بردارند. مطمئناً برایشان سخت است که در کل سفر خرید خود همه چیز را حمل کنند. قرار دادن سبد‌های خرید و / یا سبد‌های دستی در جلوی فروشگاه می تواند مشتری شما راضی کند.

 1. مانکن‌ها

مانکن هم شاید مثل آینه در همه ی اصناف کاربرد نداشته باشد اما مانکن‌ها می توانند مشتری‌های جدیدی را به خود جلب کنند یا می توانند مشتری را به خرید یک قطعه خاص لباس ترغیب کنند. آنها را در ویترین نمایش دهید تا مهمانان را فریب دهد و همچنین در اطراف فروشگاه خود قرار دهید.

پوشاندن لباس به تن مانکن‌های جدید با جدیدترین لباس باعث تمایل بیشتر مشتریان به خرید آن می شود. لباس‌هایی که به تن مانکن‌ها است در مقایسه با یک قطعه لباس تا شده و در قفسه ، مشاهده لباس را برای مشتری راحت تر می کند.

 1. کیف و کیسه‌های خرید

کیف، کیسه و بسته بندی محصولات با نام خود فروشگاه و در اندازه مناسب بسیار مهم و یادآور نام برند و فروشگاه شما برای مشتریان می باشد.

 1. دوربین‌های امنیتی

یکی دیگر از مواردی که در اکثر فروشگاه‌ها چه کوچک و چه بزرگ ضروری است، دوربین های امنیتی است. شاید هزینه این مورد کمی بالا و یا حتی گاهی غیر ضروری به نظر برسد، اما اینطور نیست و جز مهم ترین تجهیزات دسته بندی می‌شود. دوربین های امنیتی هم باید بر روی قفسه‌ فروشگاهی و هم بر روی صندوق فروشگاهی وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *