اسپات آکادمی

ترولی فروشگاهی

ترولی فروشگاهی

ترولی های فروشگاهی چه مزایایی برای خریداران ایجاد می کنند؟

تجهیزات فروشگاهی از جمله عوامل اثرگذار و مهم در بهبود ارائه خدمات و بهبود کیفیت فروش و عرضه محصولات هستند. بیشتر خرده‌فروشی‌ هایی که از تجهیزات فروشگاهی بروز برخوردارند جذب مشتری بیشتری نیز دارند. برخی تجهیزات مانند سیستم حسابداری فروشگاهی، ترولی فروشگاه، بارکدخوان فروشگاهی یا اسکنرها، برخلاف قفسه های فروشگاهی از گروه تجهیزات ضروری به حساب نمی آیند اما استفاده از آنها می تواند تأثیر بسزایی در افزایش راندمان فرآیند فروش داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از اصلی‌ترین تجهیزات فروشگاهی یعنی ترولی فروشگاهی که به چرخ خرید معروف است بپردازیم.

این محصول از جمله تجهیزات پرکاربرد فروشگاهی پرکاربرد در خرده فروشی ها است. با ورود به هر خرده فروشی و یا فروشگاه برای تسهیل در خرید و جمع آوری اقلام مورد نیاز افراد معمولا با مشکل حمل اقلام و محصولات انتخابی مواجه هستند، اما چرخ خرید که جزو تجهیزات فروشگاهی اصلی هر هایپر و خرده فروشی است می تواند این مشکل را رفع کند.

با استفاده از تجهیزات فروشگاهی همچون ترولی فروشگاهی می‌توان مصرف کیسه‌های پلاستیکی، سبدهای خرید کوچک را نیز به حداقل رساند که در جهت حفظ محیط زیست امری حیاتی است. چرخ‌های خرید در خرده فروشی ها و فروشگاه‌های بزرگ سبب می‌شود که مشتری بدون نیاز جابجایی اقلام سنگین به خرید بپردازد.

ترولی فروشگاهی

انواع چرخ خرید:

به صورت کلی چرخ دستی‌ها و واگن‌های برقی از جنس فلز ساخته شده و برای حمل محصولات در هایپرها و فروشگاه‌ها و حتی انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به کابردها و راحت سازی خرید و جابجایی محصولات فروشگاهی با استفاده از ترولی قصد داریم در این قسمت انواع چرخ مخصوص خرید را که در بازار موجود است که معرفی کنیم:

چرخ برقی استاندارد:

این ترولی فروشگاهی نوعی سبد خرید بزرگ است. عمق آن زیاد است و برای حمل اقلام بزرگ یا حجم زیاد اقلام کوچک مناسب است در هر خرده فروشی به کار می‌آید. عیب این محصول در سختی چرخش و مانور آن است. انواع این چرخ از صندلی کودک نیز پشتیبانی می‌کند. در بخش دسته این چرخ معمولا نام فروشگاه و یا نام برند تولید کننده چرخ حک می‌شود.

چرخ برقی سینی:

این چرخ برخلاف چرخ استاندارد سبد عمیق ندارد و به یک سینی بزرگ با لبه‌های بلند و نگهدارنده شباهت دارد. این چرخ به صورت C جهت دسترسی راحت به اقلام طراحی شده است. لبه‌های این سینی باعث می‌شود که دیگر نگران افتادن محصولات نباشید و بدون خطر سقوط به وسایل داخل ترولی فروشگاهی دسترسی پیدا کنید.

عیب و کاستی این نوع چرخ نسبت به چرخ‌های استاندارد کمبود فضای بار آن است و نمی‌توانید مقدار زیادی وسایل را با آن جابجا کنید. از این نوع چرخ‌های خرید بیشتر در فروشگاه‌های عرضه محصولات و ابزارهای بزرگ دارای بسته بندی کارتنی استفاده می‌کنند.

چرخ خرید مخصوص معلولین:

یکی از دغدغه‌های خرید برای افراد معلول استفاده از چرخ است. این مشکل با چرخ برقی معلول برطرف می‌شود. طراحی این ترولی فروشگاهی به صورتی است که دیگر فرد لازم نیست چرخ را در دست بگیرد و کافیست گیره مخصوص آن به صندلی چرخدار

متصل شود. طراحی آن نیز به صورتی است که دسترسی به محصولات را برای فرد معلول راحت می‌کند و به راحتی می‌تواند به داخل سبد چرخ دسترسی یافت.

کلیپس‌های اتصالی تعبیه شده در این چرخ برقی سبب می‌شود که هنگام چرخ و مانور صندلی چرخ دار سبد با صندلی برخورد نداشته باشد و احتمال سقوط وسایل داخل سبد نیز به حداقل می‌رسد.

با استفاده از این سبد همزمان با چرخ صندلی چرخدار سبد نیز گردش می کند و احتیاجی به استفاده از دست برای گردش آن نیست.

ترولی فروشگاهی

چرخ خرید کودکان:

یکی از طراحی‌های جالب در انواع چرخ‌های خرید تولید این محصول مناسب خردسالان است. واگن برقی کودکان دقیقا خاص خردسالان برای راحتی استفاده از آن طراحی شده است. این چرخ کاملا شبیه به چرخ‌های استاندارد بزرگ است و فقط به لحاظ سایز متفاوت است.

چرخ های استاندارد کودکان یک سوم چرخ های بزرگ گنجایش دارند و کودکان به راحتی می‌توانند آن را حمل و جابجا کنند. بدی این محصول این است که به دلیل ارتفاع کم ممکن است حین استفاده با دیگر افراد و یا قفسه ها برخورد داشته باشد و کودک به خوبی نتواند آن را کنترل کند.

مزیت استفاده از این چرخ خرید این است که دیگر مجبور نیستید همزمان کودک را نیز داخل سبد استاندارد نگهدارید و به وزن سبد بیافزایید. کودکان نیز مجبور ماندن در صندلی واگن استاندارد نمی‌شوند و با استفاده از چرخ کودک می‌توانند در خرید نقش کمک کننده داشته باشند و در ضمن از کلافه شدنشان حین خرید نیز جلوگیری می‌شود.

استفاده از کالسکه متصل به چرخ خرید برای خردسالان کمتر از 6 سال می تواند گزینه ایده آلی باشد اما برای کودکان بزرگتر کسالت آور و آزار دهنده است بنابراین چرخ‌های مخصوص خرید کودک گزینه بهتری است.

چرخ خرید پلاستیکی:

این چرخ‌های پلاستیکی در دو نوع سبدی و سینی مانند در فروشگاه ها در دسترس هستند. این واگن‌های حمل وسایل هیچ تفاوتی جز در نوع و جنس سبد و سینی با واگن های فلزی ندارند.

واگن‌های پلاستیکی از یک سینی و یا سبد پلاستیکی و پایه های نگهدارنده فلزی ساخته می‌شوند و همچون واگن‌های فلزی مقاوم و کابردی هستند. از هر دو نوع این واگن ها می‌توانید همچون واگن‌های استاندارد فلزی در حمل و جابجایی وسایل استفاده کنید.

منابع:

www.collinsdictionary.com

www.h2g2.com

www.thebalancesmb.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *