اسپات آکادمی

یخچال تک درب فروشگاهی

یخچال تک درب فروشگاهی

یخچال تک درب فروشگاهی کجا کاربرد دارد؟

فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها در حال حاضر تجهیزات مدرنی در اختیار دارند که بر مبنای این سطح از خدمات طراحی و ساته می شوند. به عنوان مثال در فروشگاه هایی که خدمات بصورت کامل یا محدود انجام می شود، ارتفاع قفسه ها گاه بسیار بلند در نظر گرفته شده و قفسه بندی تا نزدیکی سقف ادامه دارد که در این حالت فروشگاه داران با استفاده از تجهیزات خاص به طبقات بالایی دسترسی پیدا کرده و کالای مورد نیاز مشتری را ارائه می دهند. کمبود و محدودیت فضا از دیگر دلایل این نوع قفسه بندی است. اما در فروشگاه های امروزی که تمامی امر جمع آوری سفارشات توسط خود مشتریان انجام می شود استفاده از این نوع قفسه بندی مرسوم نیست.

در این فروشگاه ها قفسه ها، استند ها، یخچال و فریزرها و سایر تجهیزات فروشگاهی با امکان دسترسی راحت مشتریان به بخش های مختلف آنها طراحی و ساخته می شوند.

یکی از تجهیزات ضروری و پرکاربرد در فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها انواع یخچال و فریزرهای فروشگاهی هستند. با توجه به اهمیت حفظ کیفیت و تازگی محصولات تندمصرف و زود فسادپذیر، استفاده از یخچال های فروشگاهی با کیفیت بالا اهمیت فراوان دارد. علاوه بر کیفیت، طراحی و سهولت دسترسی مشتریان به فضای داخل اهمیت بالایی دارد.

انواع فروشگاه های خرده فروشی بسته به مساحت و فضایی که در اختیار دارند، از یخچال های متنوع موجود در میان تجهیزات فروشگاهی می توانند استفاده نمایند. انواع یخچال های فروشگاهی را می توان به دو گروه اصلی دربدار و بدون درب تقسیم نمود. از نظر نوع موتور نیز یخچال های فروشگاهی در دو دسته اصلی موتور مرکزی و موتور سرخود قرار می گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله انواع یخچال فروشگاهی را مطالعه کنید.

یخچال تک درب فروشگاهی

یخچال موتور سرخود

در یخچال های موتورسرخود یا پلاگین، کابین و موتور یخچال در یک مجموعه قرار دارند. این یخچال ها بیشتر برای فضاهای محدود و فروشگاه های کوچک مناسبند و در مدلهای با و بدون درب موجود است. یخچال های پلاگین دربدار در انواع مدلهای یک، دو، سه و چهار درب تولید و به بازار عرضه می شوند که در این مقاله قصد داریم به کاربری و ویژگی های یخچال های تک درب می پردازیم.

یخچال تک درب فروشگاهی

یخچال های تک درب از جمله یخچال های بسیار پرکاربرد در تمامی انواع فروشگاه به حساب می آیند. این یخچال ها برای چیدمان انواع مختلف کالا می تواند مورد استفاده قرار گیرند اما اغلب برای چیدمان انواع نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرند و به همینج هت با نام یخچال نوشیدنی نیز شناخته می شوند. نوشیدنی های سرد به دلیل محبوبیت و قیمت مناسب یکی از کالاهای استراتژیک بوده و بخش مهمی از فروش برنامه ریزی نشده را تشکیل می دهند. بنابراین نگهداری آنها در دمای مناسب و قرار دادن آنها در مسیر دید مشتری موجب افزایش فروش آنها می شود. با توجه به این موارد یخچال های نوشیدنی می توانند نقش بسزایی در ارائه و نمایش مناسب انواع نوشیدنی داشته باشند. این یخچال ها به دلیل ابعاد و اندازه کوچک، می توانند در بخش های خاصی از فروشگاه مانند نزدیکی درب ورود یا خروج و همچنین در نزدیکی صندوق های فروشگاهی قرار گیرند که همین امر نیز در افزایش سهم فروش کالاهای داخل آن مؤثر است.

ابعاد این یخچال ها نیز مانند سایر انواع یخچال فروشگاهی متفاوت است و در اندازه های مختلف در دسترس است. یخچال های تک درب فروشگاهی بصورت دربدار ساخته می شوند زیرا به دلیل ابعاد کوچک کابین، تعبیه سیستم پرده هوا میسر نبوده و مقرون به صرفه نیست.

رنج دمایی این یخچال ها نیز اغلب مشابه سایر یخچال های فروشگاهی است و فروشگاه داران برای ارائه نوشیدنی های خنک می توانند آن را در پایین ترین دمای ممکن تنظیم نمایند.

یخچال های تک درب عمدتا بصورت ایستاده و با ارتفاع حدود 200 سانتی متر در فروشگاه ها استفاده می شوند. برخی مدل یخچال های تک درب که با عنوان یخچال های کوچک(مینی) نیز شناخته می شوند، برای موارد و بخش های خاص کاربرد دارند. این یخچال ها بسیار کم حجم بود و در فضاهای خیلی کوچک قابل استفاده اند. کاربری این یخچال ها بیشتر به عنوان تسهیلات رفاهی پرسنل فروشگاه و یا مراکز اداری است. هتل ها، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و مجتمع های تجاری و اداری از دیگر مراکزی است که این یخچال های کوچک در آنها کاربرد دارند.

یخچال تک درب فروشگاهی

در طراحی بدنه این یخچال ها غالبا فضایی برای نصب تبلیغات در نظر گرفته می شود. دیواره های کناری یا تاج بالای یخچال به دلیل اینکه بیشتر در معرض دید مشتریان قرار دارند، برای نصب تبلغیات و معرفی محصولات مناسب است. از آنجا که این محصولات اغلب در نقاط ورودی فروشگاه ها جانمایی می شوند، نصب تبلیغات بر روی آنها می تواند در جلب توجه مشتری اثرگذار باشد.

بدنه یخچال های فروشگاهی از استیل ضد زنگ ساخته می شود تا در برابر رطوبت و اکسایش مقاومت داشته باشد. استفاده از استیل علاوه بر افزایش استحکام بدنه، موجب کم شدن وزن و سبک شدن آن نیز می شود. رنگ این محصولات نیز با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *