اخبار و رویدادها

آموزش کارتیمی در یک روز به یاد ماندنی برای اسپات

فرهنگ کار تیمی

فرهنگ کار تیمی از جمله مفاهیم بسیار مهمی است که سازمان ها بصورت ویژه مورد تأکید است تا آنجا که در اغلب مصاحبه های استخدامی توانایی افراد برای کار گروهی و تعامل با دیگر اعضای سازمان مورد سوال قرار می گیرد.

همه‌ی ما به نوعی کار تیمی را در محل کار، در میادین ورزشی، یا در موقعیت های اجتماعی تجربه می کنیم. با استفاده از این تجارب همه‌ی ما نشانه های عملکرد تیمی ضعیف را می شناسیم- انسجام ضعیف، ارتباطات ضعیف، سطح پایین اعتماد و مراحل برجسته‌ی از دست رفته در یک پروژه.

فرهنگ کار تیمی

اما نکته مهم و قابل توجه این است که کار تیمی به خودی خود اتفاق نمی افتد. نیاز دارد که آموزش داده شود، به بخشی از فرهنگ محل کار تبدیل شود و با افراد، فرایند ها و فرهنگ در آمیزد. زمانی که این اتفاق بیفتد محل کار مفرح تر، پر بازده تر و خلاق تر خواهد شد.

حال برای اینکه بتوانید فرهنگ تیمی را در شرکتتان گسترش دهید، تشویق کنید و در این حوزه پیشرفت داشته باشید، راه‌های مختلفی وجود دارد.

فرهنگ کار تیمی

یکی از این روش ها افزایش تعامل افراد از روش های غیرمستقیم مانند بازی و کار گروهی است. بازی کردن از دیرباز یکی از بهترین روش ها برای آموزش غیر مستقیم شناخته شده است. اما اغلب تصورات بر این است که بازی صرفا برای کودکان است و بس. در صورتی که تمامی افراد در سنین مختلف می توانند از بازی کردن لذت ببرند و در حین بازی مطالب جدیدی آموزش ببینند و برای رسیدن به اهداف مشترک با همدیگر تلاش کنند.

در اردویی که با همکاری مدرسه اکسیژن و در دو روز مجزا برای پرسنل اسپات برگزار شد همکاران اهداف مهمی از قبیل: مسئولیت پذیری، همکاری، رهبری، انعطاف، و بسیاری نکات مهم در کار تیمی تمرین کردند. این برنامه در روزهای 11 و 19 خرداد برگزار شد.

فرهنگ کار تیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *