اسپات آکادمی

قفسه باتی راک چه کاربردی دارد؟

قفسه باتی راک

معرفی قفسه باتی راک

قفسه های باتی راک در سوپر مارکت ها و هایپرمارکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. ابعاد این قفسه ها قابل تغییر و تنظیم است. می توان برای آن عمق های بیشتری در نظر گرفت. این قفسه ها به صورت یک طرفه یا دوطرفه قابل استفاده هستند. برای تقویت عمق زیاد قفسه ها از طراحی خاص و ستون های پروفیلی در جلوی قفسه استفاده می شود. این قفسه ها برای کالاهای تند مصرف که وزن زیادی دارند، بسیار کار برد دارند.

از نمونه این محصولات می توان به برنج و روغن اشاره کرد. این محصولات مصرف بالایی داشته و فروش سریعی را تجربه می کنند از این رو باید در این قفسه ها به قدری محصول قرار داده شود که با سرعت بالای فروش نیاز کمتری به بارگذاری و پر کردن مجدد قفسه ها باشد.

این روز ها طراحان با طرح های بسیار خلاقانه برای نگهداری انواع محصولات در فروشگاهها قفسه های مناسب با جنس مناسب برای هر محصول به طور خاص ساخته می شود و روز به روز این تکنولوژی پیشرفت می کند.

قفسه بندی های هدفمند به طور عمده طراحی قفسه ها را نسبت به دهه های گذشته کاملا متفاوت کرده است. در گذشته سوپر مارکت ها و فروشگاهها از لحاظ قفسه بندی با قفسه بندی فروشگاه ها و انبارهای امروزی متفاوت بوده است.

هدف از دکوراسیون در فروشگاه ها این است که مشتریان دسترسی سریعی به کالاهای مورد نیاز خود داشته باشند. یکی دیگر از فواید دکوراسیون درست این است که برای فروشگاه داران نیز سهولت و راحتی دسترسی به بخش های مختلف فروشگاه را میسر می سازد.

چیدمان تجهیزات در گذشته اغلب بصرت استفاده از قفسه های دیواری و به منظور چیدمان کالاهای سبک بوده است. در آن زمان خبری از انواع قفسه های خودایستای یک و دوطرفه و یا مدلهای مختلف استند فروشگاهی نبود.. مابقی محصولات به ویژه محصولات سنگینی همچون برنج و روغن و … رای روی زمین می گذاشتند که هم فضای زیادی اشغال می کرد و هم نگهداری مناسب از محصولات براحتی ممکن نبود.

طراحی و ساخت قفسه های سنگین راه حل هوشمندانه ای برای رفع این مشکل بوده است.

این قفسه بندی ها بسیار محکم بوده و در فروشگاههای بزرگ و انبار های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرند. کارایی این قفسه ها بسیار بالاست از این رو در انبار های خرده فروشی و فروشگاه ها از آن بسیار استفاده می شود.

قفسه برنج و باتی راک

جهت آشنایی بیشتر با انواع قفسه فروشگاهی مقاله معرفی انواع قفسه فروشگاهی را مطالعه نمایید.

قفسه سنگین و نیمه سنگین 

قفسه های سنگین و نیمه سنگین فروشگاهی تحت عناوین و نام های مختلفی شناخته می شوند که از آن جمله می توان به قفسه برنج، قفسه چهارستون و یا قفسه باتی راک اشاره نمود. جنس این قفسه ها عموما از فلز یا فولاد است تا منجر به استحکام بالا شود. این قفسه ها تحمل وزنی بالایی دارند و از این رو محدودیت چینش اشیا سنگین در طبقات بالاتر قفسه ها دیگر وجود نخواهد داشت و در هر کدام از قفسه ها می توان انواع کالاهای سنگین و نیمه سنگین را قرار داد. هرچند مطابق با اصول و استانداردهای چیدمان کالا بر روی قفسه ها بهتر است کالاهای سنگین و حجیم در طبقات پایینی قفسهها جانمایی شوند تا خطرات ناشی از ریزش احتمالی و یا وار آمدن خسارت به کالاها حداقل شود.

این قفسه ها طوری طراحی می شوند که عمق مناسبی داشته و دارای بک پنل محکمی هستند. این ویژگی های قفسه ها باعث می شود در بهبود استفاده از فضای فروشگاه و یا انبار اهتمام شود و استفاده کاملی از تمام فضای فروشگاه بعمل آید.

در برخی مدل های این قفسه های سنگین و نیمه سنگین ارتفاع طبقات قابل تنظیم است. میتوان ارتفاع دلخواهی برای فاصله بین دو طبقه در قفسه در نظر گرفت. یکی از مواردی که در مورد قفسه های سنگین فروشگاهی وجود دارد این است که این قفسه ها از آنجاییکه فضای بسیار زیادی برای محصولات دارند حجم بالایی از کالاها را در خود نگه داشته و به راحتی خالی نمی شوند.

ویژگی های خاص این قفسه ها باعث می شوند برای محصولات سنگین ماننند گونی های برنج یا بطری های روغن و محصولاتی که سرعت فروش بالایی دارند مناسب باشند.

این قفسه ها در گروه قفسه بندی سبک انبار جای می گیرند و به دلایلی که گفته شد دارای مزیتهایی هستن که استفاده از آنها در بخش های مانند عمده فروشی بسیار مناسب است. از جمله این مزیت ها می توان به جادار و مستحکم بودن اشاره نمود. بر این اساس به دلیل فضای زیاد تعداد بیشتری از محصولات سنیگن و حجیم در آنها قابل چیدمان است که مشتریان به ندرت با قفسه های خالی روبرو می شوند که در فروش فروشگاه نقش بسیار مهمی دارد.

می توان چیدمان موثری برای این قفسه ها پیدا کرد تا افراد و خریدارانی که کالا های سنگین میخرند مجبور نباشند برای خرید دو کالای سنگین به دو سمت مختلف فروشگاه بار ها را حمل کنند. معمولا این قفسه های سنگین که برای گونی های برنج یا باکس های روغن و سایر موارد در نظر گرفته می شوند در یک بخش و نزدیک به هم قرار می گیرند تا مشتریان بارهای سنگین خود را یکجا تهیه کنند.

قفسه باتی راک

ویژگی های قفسه های باتی راک

  • عمق اضافه بر سازمان قفسه ها برای تعادل بیشتر
  • جنس فولادی
  • پشت قفسه محکم برای هر سلول 
استفاده از تیغه های سنگین برای ایجاد مقاومتی برای نگهداری اشیا سنگین در قفسه های بالایی
  • پایه هایی بادوام و قابل تنظیم در سطوح ناهموار

قفسه های برنج

برنج از کالاهای پرمصرف است که برای ما ایرانیان مصرف روزانه دارد. این محصول معمولا در گونی های بالای 5 کیلویی فروخته می شود از این رو محصولی سنگین به حساب می آید. قفسه های برنج بایستی از استحکام و مقاومت بالایی در برابر وزن زیاد گونی های برنج داشته باشند. معمولا از قفسه های باتی راک نیز برای نگهداری گونی های برنج استفاده می شوئد زیرا این قفسه ها به دلیل جنس خوب و محکمی که دارند می توانند گونی های برنج را در خود نگه دارند.

به دلیل وزن بالای گونی های برنج معمولا از قفسه های خاصی استفاده می شود که بتوان گونی های زیادی را روی هم چید. این کار باعث ایجاد وزن زیادی روی طبقه می شود. این طبقات نیز باید با توجه به حجم باری که روی آن قرار می گیرد طراحی شده و مورد استفاده قرار بگیرد.

قفسه های برنج یا باتی راک در صورتی که از جنس ضد آب مانند گالوانیزه تهیه شوند، به عنوان قفسه بندی سردخانه انبار نیز قابل استفاده خواهند بود.

قفسه برنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *