اسپات آکادمی

استند پشت کانتر فروشگاهی

میز صندوق فروشگاهی

استند پشت کانترچه کاربردی دارد؟

استند ها از گروه تجهیزات قفسه بندی فروشگاه ها هستند که وجود تفاوت هایی در ساختار و ویژگی های آنها کاربرد آنها را در انواع فروشگاه گسترده کرده است. استندها که به ویترین قابل دسترسی مشتریان نیز شناخته می شوند، از تجهیزات پرکاربردی هستند که نباید از اهمیت آنها در نمایش محصولات غافل شد. این محصولات با امکان ساخت در طرح ها، اندازه ها و جنس های مختلف، تنوع بیشتری در مقایسه با قفسه های فروشگاهی برای فروشگاه داران فراهم می کنند. در مقاله انواع استند فروشگاهی می توانید بیشتر با این گروه از تجهیزات آشنا شوید.

ابعاد کوچکتر آنها جانمایی در بخش های مختلف و در نقاط مهم فروشگاه مانند نزدیکی صندوق ها و یا درب های ورود و خروج را میسر می کند.

جایگاه اختصاصی برای چیدمان کالا، افزایش سهم قفسه در فروشگاه، تمایز نسبت به محصول و برند رقبا، کمک به مشتری برای انتخاب سریع و دقیق، تقویت ارزش و جایگاه دهنی برند، افزایش فروش و… برخی از مزایای استندهای فروشگاهی است.

در مقالاتی بصورت جداگانه به معرفی انواع استندهای فروشگاهی، استند میوه و سبزیجات و استند تنقلات پرداختیم. در این مقاله قصد داریم بصورت اختصاصی به یکی از پرکاربردترین استندهای فروشگاهی بپردازیم که اغلب در محل ویژه ای از فروشگاه جانمایی می شوند.

اهمیت بخش صندوق فروشگاهی

بخش از فروشگاه که صندوق فروشگاهی و یا کانتر در آن مستقر می شود، از آنجا که در دید مستقیم مشتریان قرار دارد و تقریبا تمامی مشتریان برای دریافت صورتحساب خود بایستی در این مکان توقف داشته باشند، اهمیت ویژه ای برای جانمایی برخی محصولات خاص دارد. این محصولات اغلب خوراکی ها یا اقلام ویژه ای هستند که اغلب اعباد کوچکی داشته و یا جزو خریدهای برنامه ریزی شده خانوراها قرار نمی گیرند. از این جمله می توان به انواع آدامش و شکلات های کوچک اشاره نمود.

از اینرو قسمت کانتر فروشگاه می تواند نقش مهمی در نمایش کالاهای این گروه داشته باشد. به همین دلیل بایستی با برنامه ریزی و طراحی مناسب، استفاده درستی از این بخش به عمل آورده و از پتانسیل های آن در جهت افزایش فروش بهره برد.

یکی از روش هایی که می توان به وسیله آن از استفاده بهینه این فضا اطمینان حاصل نمود، استفاده از تجهیزات ویژه ای همچون قفسه و استند پشت کانتر است.

میز صندوق فروشگاهی

قفسه پشت کانتر

قفسه پشت کانتر از جمله این تجهیزات است که با تغییر در ابعاد و اندازه برای جانمایی در بخش صندوق فروشگاهی مناسب است. قفسه های فروشگاهی به دلیل کاربرد گسترده در تمامی انواع فروشگاه در ابعاد و اندازه های مختلف در دسترس هستند که می توان از آنها در قسمت های مختلف فروشگاه استفاده نمود. قفسه های یکطرفه در دو مدل دیواری و خودایستا موجود است که می توان آنها را در بخش های مختلف فروشگاه جانمایی کرد. قفسه های دیواری همچنانکه از نام آنها مشخص است، برای نصب به دیوار نیاز دارند و با پیچ و مهره به دیوار نصب می شوند. این قفسه ها هم بصورت یک تکه و هم بصورت قطعات تفکیک شده دستک و سینی قفسه قابل سفارشند.

قفسه های خود ایستا نیز از دیگر انواع قفسه ها هستند که در حال حاضر کاربرد گسترده تری در مقایسه با مدلهای دیواری دارند زیرا این مدل قفسه ها برای نصب به دیوار نیاز ندارند. به همین جهت در صورت نیاز به راحتی در قسمت های مختلف قابل جابجایی هستند. این مدل از قفسه یکطرفه هزینه بالاتری نسبت به قفسه دیواری دارند اما این هزینه در قبال امکانات و قابلیت جابجایی آن مقرون به صرفه است و حتی فروشگاه داران این امکان را دارند در صورت جابجایی قفسه ها را با خود منتقل نمایند.

قفسه های پشت کانتر از نظر ابعاد کوچکتر بوده و عمق طبقات آن کمتر است تا برای اپراتورها مشکلی در خصوص رفت و آمد ایجاد ننماید. این قفسه ها نیز هم به صورت دیواری و هم بصورت خودایستا قابل سفارشند.

قفسه پشت کانتر

استند پشت کانتر

استند پشت کانتر نیز با دارا بودن کاربردی مشابه سایر استندهای فروشگاهی، از جمله تجهیزات فروشگاهی هستند که با هدف قرار دادن بخش مهم و استراتژیک پشت صندوق فروشگاهی، در افزایش فروش کالاهای ویژه همچون خوراکی های کوچک نقش دارند. این استندها نیز همچون قفسه های فروشگاهی دارای عمق کمتر طبقات است. این ابعاد به منظور جانمایی پشت کانتر در نظر گرفته شده است اما برای استفاده در سایر بخش های فروشگاهی که فضای محدود دارند نیز مناسب است. از آنجا که استندها عموما وزن کمتری در مقایسه با قفسه های فروشگاهی دارند، جابایی آنها نیز به راحتی انجام شده و می توان از آنها در قسمت های مختلف فروشگاه استفاده نمود.

استندهای پشت کانتر از جنس های مختلفی ساخته می شوند. با وجود اینکه فلز از جمله پرکاربردترین مواد اولیه در ساخت این تجهیزات است، استندهای چوبی یا ام دی اف نیز برای این بخش مناسب هستند زیرا بر زیبایی بصری فروشگاه افزوده و نمای زیباتری برای آن به ویژه در بخش صندوق فروشگاهی که محل توقف مشتریان است ایجاد می کنند.

این استندها همچنانکه در مقاله انواع استندهای فروشگاهی عنوان کردیم، امکان سفارش در مدل های مختلف و خاص را نیز دارند. به عنوان مثال می توان استندهایی با ظاهر خاص مانند کتاب، خوراکی های مورد علاقه کودکان یا دیگر اشکال طراحی نمود که این امر در جذب مشتری و تبلیغ محصولات اثرگذار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *