اسپات آکادمی

استند تنقلات فروشگاهی

استند فروشگاهی

استند فروشگاهی تنقلات چه کاربردی دارد؟

استندهای تنقلات یکی از تجهیزات فروشگاهی و محصولات بسیار کاربردی و مفیدی هستند که در تمام فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها به چشم می‌خورند. این استندها مزایا و کاربردهای مختلفی دارند و در ابعاد و جنس‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. استندها برای نگهداری انواع خوراکی‌ها و محصولات فروشگاهی، نان، مواد غذایی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان‌طور که می‌دانید امروزه ظاهر فروشگاه و نحوه چیدمان محصولات تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد. مطالعات نشان می‌دهد 77 درصد مشتریان بعد از خرید از یک فروشگاه در صورت رضایت، آن را به دوستان خود معرفی می‌کنند. قفسه‌ها و استندهای تنقلات گزینه‌های بسیار مناسبی برای مرتب چیدن محصولات فروشگاه هستند. آن‌ها جلوه‌ی بسیار زیبایی به فروشگاه می‌دهند و باعث زیبایی فضای فروشگاه نیز می‌شوند. استندها برای چیدن محصولات نمایشگاه‌ها نیز به کار برده می‌شوند و در ادامه به بررسی انواع استند فروشگاهی پرداخته و در مورد مهم‌ترین ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم.

استند تنقلات

انواع استند تنقلات

 • استندهای سبدی چند طبقه

این نوع استندها به صورت طبقه بندی و در چند طبقه مجزا تولید شده‌اند. این نوع استندها برای طبقه بندی محصولات بسته بندی شده کاربرد دارند. محصولاتی مانند خشکبار، تنقلات، انواع نوشیدنی، غلات و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع استند در اندازه‌ها و تعداد طبقات مختلف در بازار موجود است. گاهی اوقات کف استند از جنس توری و به صورت سبد فلزی ساخته می‌شود.

 • استند سبدی شیب‌دار

یک نمونه از استندهای تنقلات مناسب برای فروشگاه‌ها، استندهای شیب‌دار است. این نوع استندها به صورتی طراحی می‌شوند که برای تنقلات و محصولات کوچک‌تر موجود در فروشگاه مناسب هستند. سطح شیب‌دار آن مانع از پخش شدن محصولات در فروشگاه می‌شود.

از استندهای موجود در بازار دارای چرخ‌هایی در زیر هستند. این نوع استندها برای فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های کوچک‌تر بسیار مناسب هستند. در صورت نیاز می توانید به راحتی استند را جابجا کرده و در محل‌های مختلف قرار دهید. گاهی اوقات می‌توانید استند را به بیرون از فروشگاه نیز منتقل کنید.

 • استند تنقلات

برخی از محصولات موجود در فروشگاه مانند آدامس‌ها، شکلات و … ابعاد کوچکتری نسبت به سایر محصولات فروشگاه دارند. به طبع برای چیدمان صحیح این محصولات به استندهای کوچکتر با ویژگی‌هایی خاصی نیاز است. از آنجایی که این استندها دارای سایز کوچک‌تر هستند باید به گونه‌ای طراحی شوند تا قابل استفاده در مکان‌های قابل رویت در فروشگاه باشند. این نوع استند نیز در مدل‌های مختلف چرخ دار و بدون چرخ و همچنین جنس‌های مختلف در دسترس است. وزن این نوع استند نیز نسبت به سایر مدل‌ها کمتر است.

 • استند مناسب آجیل

برخی استندهای موجود در بازار دارای محفظه‌های سرپوشیده‌ای برای نگهداری آجیل و خوراکی‌هایی مانند پاستیل و شکلات هستند. این محفظه‌ها به صورت پلاستیکی و شیشه‌ای و در ابعاد مختلف بر روی استندها قرار گرفته‌اند.

 • استند فروشگاهی مخصوص روزنامه

برخی استندها به صورتی طراحی شده‌اند که برای نگهداری روزنامه، مجله، کتاب و … مناسب هستند. این استندها معمولا در فروشگاه‌های کتاب به چشم می‌خورند و برای نگهداری و مرتب کردن کتاب‌ها بسیار کاربردی هستند. همچنین در دکه‌های روزنامه فروشی نیز استفاده می‌شوند.

نکات مهم هنگام خرید استند

قبل از خرید استند مناسب برای فروشگاه خود حتما به نکات زیر توجه کنید:

 • اولین نکته برای خرید استند مشخص کردن موارد استفاده استند است. مشخص کنید استند خریداری شده برای چه محصولاتی به کار می‌رود. تعیین محصول مورد نظر بر اندازه، جنس و نوع آن موثر است.
 • هنگام خرید استند به تعداد طبقات آن و ابعاد و عمق هر طبقه توجه داشته باشید.
 • امکان جابجایی هر طبقه و تغییر فاصله بین طبقات نیز از نکات مهم و قابل توجه قبل از خرید استند می‌باشد.
 • حتما به نگهدارنده‌های مختلف در هر طبقه استند توجه داشته باشید. هر طبقه باید در سمت‌های مختلف جلو، عقب و دو طرف دارای حفاظ نگهدارنده باشد. البته این موضوع به نوع محصول نیز بستگی دارد.
 • وزن استند و امکان جابجایی آسان آن نیز مهم است. اگر استند دارای چرخ باشد و بتوان به‌راحتی آن را در میان فروشگاه جابجا کرد، گزینه‌ای مناسب برای خرید است.
 • برخی استندها محل‌هایی در کنار خود برای درج آگی‌های تبلیغاتی دارند. امکان نصب تبلیغات در قسمت‌های مختلف یک استند از نکات قابل توجه است.
 • برخی استندها دارای لبه‌ای مخصوص برای درج قیمت هستند. قبل از خرید به این نکته نیز توجه داشته باشید.
 • جنس استند، استحکام بالا و میزان تحمل وزنی از مهم‌ترین نکات هنگام خرید استند است.
 • برخی استندها در شکل‌های مختلف به صورت سبدی طراحی شده‌اند. برخی نیز به صورت استندهای طبقه بندی دو طرفه در بازار موجود می‌‌باشد.

همان‌طور که گفته شد چیدمان فروشگاه‌ها برای جذب مشتری بسیار مهم است. یکی از راه‌های مرتب کردن محصولات موجود، استفاده از استندهای مختلف است. استندها علاوه بر کمک به مشتری در خرید به فروشنده‌ها نیز در بررسی و تغییر مغازه کمک می‌کنند. اگر هنگام خرید استند مناسب فروشگاه خود را یافت نکردید، می‌توانید به شرکت‌های سازنده، محصول مورد نظر خود را سفارش داده و در اندازه، طرح، رنگ، جنس و ویژگی‌های مورد نظر خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *