اسپات آکادمی

استند کنار صندوق فروشگاهی

استند کنار کانتر

انواع استند فروشگاهی کدام است؟

استندهای فروشگاهی از جمله تجهیزات جدید و پرکاربرد در فروشگاه ها به حساب می آیند که به دلیل تنوع در ساختار و طراحی استفاده گسترده ای در انواع فروشگاه خرده فروشی دارند. این استندها با توجه به ابعاد مختلف در بخش های مختلف فروشگاه نیز قابل استفاده اند. اما بصورت کلی محل هایی همچون نزدیکی درب های ورود و خروج برای جانمایی این محصولات مناسبترند چراکه اصولا محصولاتی که جزو خریدهای برنامه ریزی نشده سبد خرید مشتریان هستند بر روی استندها چیده می شوند. از اینرو این تجهیزات نقش بسزایی در افزایش فروش کالاهای با خرید برنامه ریزی نشده (impuls) دارند.

این تجهیزات به دلیل تنوع بیشتر نسبت به شلف و قفسه های فروشگاهی، کاربرد زیادی در تمامی مدل های مختلف فروشگاه دارند. از آنجا که امکان ساخت این محصولات با جنس های مختلف اعم از فلز، کارتن پلاستف چوب، ام دی اف و … وجود دارد، قیمت های این تجهیزات نیز متفاوت است و فروشگاه داران می توانند با توجه به بودجه خود اقدام به خرید نمایند.

انواع استند فروشگاهی همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم کاربردهای بسیار گسترده ای نیز دارند. استند تنقلات، استند میوه و سبزیجات، استند کنار صندوق، استند پشت کانتر و … از جمله مدل های پرکاربردی هستند که در مغازه های مختلف قابلیت استفاده دارند.

استند فروشگاهی

ابعاد استندهای فروشگاهی

همانطور که اشاره کردیم تنوع استندها بسیار زیاد است و همچنین مواد اولیه به کار رفته در ساخت آنها نیز متفاوت است. بسته به محل استفاده این تجهیزات می توانند ابعاد مختلفی نیز داشته باشند. اما اغلب ارتفاع آنها از 180 یا 200 سانتی متر کمتر است چرا که دسترسی به کالاهای آنها به راحتی امکان پذیر باشد.

عمق طبقات آنها محدوده بین 10 سانتی متر تا 30 الی 40 سانتی متر را شامل می شود که البته در موارد معدودی از جمله استندهای میوه و سبزیجات این ابعاد کاملا متفاوت است و حتی ممکن است از قفسه ها نیز بزرگتر باشند. اما آنچه معمول است استندها ابعاد کوچکتری از شلف ها دارند.

صندوق فروشگاهی یا چک اوت کانتر

مرحله آخر از خرید مشتریان تسویه حساب و صدور صورت حساب برای خرید آنان است. این مرحله تأثیر مستقیم بر رضایت مشتریان دارد و در صورتی که زمان انتظار آنها در این بخش بیش از حد طولانی شود، می تواند منجر به نارضایتی آنان گردد. استفاده از میز صندوق های فروشگاهی یا چک اوت کانتر می تواند برای این منظور بسیار مناسب باشد. چک اوت کانترهای امروزی همچنان که در مقاله انواع صندوق فروشگاهی ذکر کردیم، با بهره مندی از تجهیزات مدرن و ویژه ای از جمله: تسمه نقاله، اسکنر، بارکدخوان، نگهدارنده کیسه های پلاستیکی، سینی جمع آوری سفارش و تجهیزات افزایش ایمنی نقش بسیار مؤثری در افزایش سرعت تصویه حساب مشتریان دارد.

استفاده از چک اوت کانترهای مدرن می تواند علاوه بر تسریع فرآیند حسابرسی، فضای مناسبی برای چیدمان برخی استندهای کالا نیز فراهم آورد که در این مقاله قصد داریم به این نوع استندهای فروشگاهی بپردازیم.

استند کنار کانتر

استند کنار صندوق فروشگاهی

استندهای ویژه کنار صندوق فروشگاهی از آنجا که در محل پر تردد فروشگاه قرار می گیرند، نقش مهمی در نمایش کالاهای فروشگاهی و افزایش فروش این گروه از کالاها دارند. این استندها دارای ابعاد کوچک بوده و ارتفاع آنها متناسب با ارتفاع چک اوت کانتر است. زمانی که مشتریان در بخش صندوق منتظر تسویه حساب خود هستند، کالاهای این استندها کاملا در معرض دید آنها بود و طبق آمارهای ارائه شده میزان فروش آنها با قرار گرفتن در این بخش افزایش یافته است. چرا که این کالاها اغلب جزو گروه کالایی غیرضرور خانوار است و نمایش مناسب آنها و در معرض دید بودن نقش مؤثری در فروش آنها دارد.

استندهای کنار صندوق نیز می تواند از جنس فلز، مفتول فلزی، ام دی اف یا کارتن پلاست باشد. استندهای فلزی استحکام بیشتری دارند اما از لحاظ هزینه استندهای کارتن پلاست مقرون به صرفه تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *