اسپات آکادمی

استند میوه و سبزیجات

استند میوه و سبزیجات

استند میوه و سبزیجات و تفاوت آن با قفسه

استندها که به ویترین قابل دسترسی مشتریان نیز شناخته می شوند، از تجهیزات پرکاربردی هستند که نباید از اهمیت آنها در نمایش محصولات غافل شد. این محصولات با امکان ساخت در طرح ها، اندازه ها و جنس های مختلف، تنوع بیشتری در مقایسه با قفسه های فروشگاهی برای فروشگاه داران فراهم می کنند.

ابعاد کوچکتر آنها جانمایی در بخش های مختلف و در نقاط مهم فروشگاه مانند نزدیکی صندوق ها و یا درب های ورود و خروج را میسر می کند.

جایگاه اختصاصی برای چیدمان کالا، افزایش سهم قفسه در فروشگاه، تمایز نسبت به محصول و برند رقبا، کمک به مشتری برای انتخاب سریع و دقیق، تقویت ارزش و جایگاه ذهنی برند، افزایش فروش و… برخی از مزایای استندهای فروشگاهی است.

در مقاله انواع استند فروشگاهی مدل های مختلف این گروه از تجهیزات را معرفی کردیم. این لوازم با توجه به تنوعی که در ساخت و ظاهر دارند برای تمامی انواع فروشگاه از جمله فروشگاه های میوه و سبزیجات و تره بارها قابل استفاده اند.

استند میوه و سبزیجات

استند میوه و سبزیجات

استندهای میوه و سبزیجات از جمله تجهیزاتی هستند که بصورت ویژه برای فروشگاه های میوه، سبزی و تره بار ساخته می شوند. این استندها نیز کاربری مشابهی با استندهای فروشگاه های خواروبار دارند و نسبت به قفسه های میوه و سبزیجات وزن کمتری دارند. عموما طبقات آنها بصورت سیمی ساخته می شود تا تبادل هوا براحتی صورت گیرد. برخی تولیدکنندگان قفسه ها و استندهای خود را به نحوی طراحی و تولید می کنند که فاصله و شیب آنها قابل تغییر و تنظیم باشد. برای این منظور لازم است برای اتصال طبقات به ستونهای استند از دستک استفاده شود. این تجهیزات در مقایسه با مدلهایی که اتصالات جوشی دارند گرانتر است اما این امکان را در اختیار فروشگاه داران قرار می دهد تا با استفاده از فاصله مختلف طبقات، محصولات متنوع با ابعاد گوناگون را در آنها چیدمان نمایند.

از آنجا که حفظ کیفیت و تازگی محصولات تازه مانند سبزیجات و انواع میوه اهمیت دارد، اغلب قفسه ها و استندهای فروشگاهی با طبقات مشبک یا نرده ای ساخته می شوند تا تبادل هوا از فساد و خراب شدن آنها جلوگیری کند و محصولات مدت بیشتری در فروشگاه تازه بمانند.

استند میوه و سبزیجات

جنس استندهای میوه و سبزیجات

اغلب تجهیزات فروشگاهی به ویژه تجهیزات ویژه خرده فروشی های تندمصرف از فلز ساخته می شوند. زیرا این ماده علاوه بر اینکه استقامت مورد نظر را تأمین می کند از نظر اقتصادی در مقایسه با چوب مقرون به صرفه تر بوده و همچنین طول عمر بیشتری دارد. به منظور جلوگیری از خوردگی و اکسید شدن آنها نیز از پوشش های رنگی بر روی آنها استفاده می شود از اینرو مشتریان می توانند استند و قفسه های خود را در رنگ دلخواه سفارش دهند.

بعد از فلز، چوب و ام دی اف از دیگر مواد اولیه پرکاربرد در ساخت استندهای میوه و سبزیجات است و به دلیل هارمونی بسیار خوب میان چوب و محصولات تازه میوه و سبزی، این محصولات زیبایی دوچندانی برای فروشگاه ها ایجاد می نمایند.

استندهای میوه و سبزی از نظر قیمت در مقایسه با قفسه ها ارزانتر هستند اما گاها برخی استندها به دلیل ابعاد بزرگتر و یا استفاده از مواد خاص در ساخت آنها قیمت بالاتری دارند.

همانگونه که در مقاله قفسه های میوه و سبزیجات ذکر شد، این قفسه ها تعداد طبقات کمتری به نسبت قفسه های فروشگاهی دارند که دلایل ان نیز در این مقاله قابل مطالعه است. استندهای میوه و سبزیجات نیز بصورت کلی تعداد طبقات کمتری در مقایسه با استند تنقلات و سایر استندهای فروشگاهی دارند.

از آنجا که استندهای فروشگاهی اغلب در نزدیکی دربهای ورود و خروج قرار می گیرند، این لوازم برای نمایش کالاهایی مانند میوه های فصلی نوبر بسیار پرکاربرد هستند.

برند هلدکس تولید کننده تجهیزات نگهدارنده فروشگاهی است که انواع قفسه و استندهای میوه و سبزی را نیز در میان تولیدات خود قرار داده است.

استند میوه و سبزیجات هلدکس مدل Plica امکان افزایش یا کاهش ارتفاع از طریق پایه ها دارد و شیب طبقه آن نیز قابل تنظیم است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش محصولات مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *