اسپات آکادمی

ترولی انبار آنلاین و جورچینی

ترولی انبار جورچینی

انبار آنلاین چیست؟

انبارهای آنلاین از جمله جدیدترین انبارها در حوزه تجارت الکترونیک هستند. این انبارها با باز کردن درب های جدید از دنیای تجارت، تحولات عظیمی در حوزه خرده فروشی ایجاد نموده اند. افزایش سرعت وکاهش زمان تحویل سفارشات، حفظ کیفیت محصولات به ویژه در مورد اقلام تندمصرفی همچون مواد غذایی، حذف گروه های واسطه و در نتیجه کاهش هزینه ها حمل و نقل و … تنها بخشی از مزایایی است که آغاز به کار این انبارها برای شمتریان به ارمغان آورده است.

از سوی دیگر با گسترش و استقبال روزافزون مشتریان به روش های خرید غیرحضوری، امروزه شاهد این هستیم که تمامی انواع کسب و کارها بخش های آنلاین خود را راه اندازی نموده و یا در راستای ارتقاء و بهبود بسترهای آن حرکت می کنند.

انبار آنلاین

تجهیزات انبار آنلاین

انبارهای آنلاین با توجه به ویژگی های خاص خود نیازمند تجهیزاتی هستند که در راستای فرآیندهای آن بوده و از امور اجرایی و عملیاتی آن پشتیبانی نماید. انواع قفسه های ویژه این انبارها با طراحی های خاص به منظور چیدمان و برداشت کالا از روی قفسه ها توسط نیروی انسانی و یا رباتهای ویژه ساخته می شوند.

از دیگر تجهیزات پرکاربرد در این انبارها ترولی ها هستند. ترولی ها یا چرخ های حمل بار که در مقاله انواع ترولی انبار، به معرفی آنها پرداختیم، تجهیزاتی به منظور جابجایی بار در سطح انبار و فروشگاه ها هستند که در مدل های مختلف و به منظور استفاده های گوناگون ساخته می شوند.

در مقاله ترولی انبار دپو به ذکر مشابهت ها و تفاوت های این ترولی با ترولی های انبار آنلاین پرداختیم. در این مقاله ویژگی های ترولی هایجورچینی و انبارهای آنلاین ذکر خواهد شد.

تجهیزات انبار آنلاین

ترولی انبار آنلاین

انبارهای شرکت های بزرگی همچون آمازون، علی بابا، والمارت، اکادو و … از جمله نمونه های موفق در حوزه تجارت الکترونیک و فروش آنلاین به شمار می آیند. در این انبارها چیدمان فضا و تجهیزات و همچنین فرآیندهای آن به نحوی هوشمندانه طراحی شده است تا سفارش مشتریان در حداقل زمان ممکن به دست آنان برسد. برخی از این شرکت ها از همین موضوع استفاده کرده و تحویل در کوتاهترین زمان را به عنوان مزیت رقابتی خود مطرح می کنند.

برای دستیابی به این هدف بزرگ لازم است از تجهیزات به نحو هوشمندانه استفاده شده و حتی محصولاتی ویژه برای به کارگیری در این انبارها طراحی و ساخته شوند. به عنوان مثال در بسیاری از این انبارها از ربات های ویژه ای به منظور جابجایی قفسه ها و یا جمع آوری سفارشات بهره می برند که منجر به کاهش خطاهای انسانی شده است.

طراحی این ترولی ها با وجود مشابهت های کلی با ترولی های انبار دپو، تفاوت های کلی نیز با آن دارد. به عنوان مثال ابعاد فضای برخی از این ترولی ها بصورت تفکیک شده طراحی می شود تا بتوان در بخش های مختلف آن سفارش های متفاوت را جایگذاری نمود و بدین ترتیب جمع آوری همزمان چندین سفارش بصورت همزمان میسر می گردد.

ترولی انبار آنلاین

ترولی جورچینی

انبارهای جورچینی بخشی از انبارهای آنلاین به حساب می آیند که کالاها در آن بصورت بسته بندی های کوچکتر چیدمان می شود. بدین ترتیب می توان این انبارها را به فروشگاه های بسیار بزرگی تشبیه نمود که جمع آوری سفارش در آنها به جای اینکه توسط مشتری انجام شود، به وسیله اپراتورای انبار جمع آوری و برای مشتریان بسته بندی و ارسال می گردد.

در این انبارها قفسه ها از جمله تهیزات اصلی و ضروری به حساب می آیند و از آنجا که دسترسی نیروی انسانی به بخش های مختلف آن اهمیت دارد، در مقایسه با قفسه های انبار در ابعاد کوچکتر و ارتفاع کمتر ساخته می شوند.

ترولی ها نیز همانند سایر انواع انبار، از دیگر تجهیزات کاربردی این انبارها به حساب می آیند. با استفاده از ترولی های انبار جورچینی می توان تعداد بیش از یک سفارش را از محل های مختلف انبار جمع آوری و به محل بسته بندی و ارسال، منتقل نمود. چرخ این ترولی ها بسیار روان است تا برای حرکت دائمی بین راهروهای انبار مناسب باشد.

بدنه ترولی های انبار عموما از فلز ساخته می شود تا استحکام بیشتری داشته باشد. در برخی موارد تمام یا بخشی از قطعات ترولی از پلاستیک ساخته می شود. به عنوان مثال سبدهای برخی از ترولی ها از جنس پلاستیک ساخته می شود. چرخ های ترولی های جورچینی نیز از آنجا که عموما تحمل وزنی کمتری در مقایسه با ترولی های انبار دپو دارند، کوچکتر است که البته این موضوع به ابعاد ترولی نیز بستگی دارد. استفاده از چرخ های پلی اورتان از گزینه های مناسب برای انواع ترولی های انبار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *