اسپات آکادمی

خرده فروشی هایی که در مسیر پیشرفت عقب افتاده اند

بسیاری از بازیگران اصلی عرصه فروشگاهی مانند Abercrombie  و Fitch  و همچنین  Footlocke تعداد قابل توجهی از فروشگاه های خود را در سال 2018 تعطیل کردند. فروشگاه های  Macy’s هنوز هم یک پدیده فرهنگی محبوب هستند اما این برند نیز در سال های اخیر با عدم اطمینان مالی مواجه شده و 100 فروشگاه خود را تعطیل کرده است. کسب و کارهای زیر در روزگار کنونی خرده فروشی عقب افتاده و با مشکل مواجه شده اند.

1- Toys R Us

یکی از ناراحت کننده ترین لحظات در عرصه خرده فروشی در سال های اخیر زمانی بود که برند Toys R Us اعلام ورشکستگی کرد، ورشکستگی که سومین در نوع خود در تاریخ ایالات متحده به شمار می آمد. شکست این غول زنجیره ای عرصه فروشگاه های اسباب بازی اغلب به عدم موفقیت در سازگار کردن خود و همراهی با رفتار مشتریان نسبت داده می شود. فروشگاه های این برند مملو از کالاهایی بود که چیدمان زیبایی نداشته و خدمات مشتریان نیز بسیار محدود بود. مشتریانی که می توانستند براحتی کالاهای ارزان قیمت را به شکل آنلاین پیدا کرده، نقدهای خرید را با هم مقایسه کرده و قیمت های ارزان تری پیدا کنند، خرید خود را از جاهای دیگر انجام می دادند.

2- سیرز

سیرز (Sears) یکی از اولین فروشگاه های زنجیره ای بود که روش خرید ما را متحول ساخت. کاتالوگ سفارش پستی The Sears Roebuck روزگاری یک گزینه بسیار مناسب برای آمریکایی های دوران رکود اقتصادی برای خرید همه چیز، از ساعت تا خانه بود. اما در سال 2018، این برند دیگر نمی توانست پا به پای دیگر رقبا پیش برود و خرده فروش های آنلاین قیمت های ارزان تری را ارائه می کردند، بدین ترتیب بود که سیرز اعلام ورشکستگی کرد. بیش از 400 فروشگاه این برند باز ماندند اما روبرو شدن آن ها با چالش ها همچنان ادامه داشت.

3- ویکتوریاز سیکرت

این برند لباس زیر که روزگاری بسیار محبوب بود در سال های اخیر همواره با کاهش اعداد و ارقام مواجه بوده است. برند ویکتوریاز سیکرت (Victoria’s Secret) تنها در سال 2018 بیش از 20 فروشگاه خود را تعطیل کرده و همچنان با مشکل مواجه است. بخشی از این مشکل عدم موفقیت هماهنگی محصولات با ذائقه و سلیقه خریداران امروزی است و همچنین افزایش رقابت از جانب برندهای بومی دیجیتالی مانند ThirdLove  و برند Bare Necessities که متعلق به والمارت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *