اخبار و رویدادها

نقش سرپرستان و رؤوسا در هدایت و رهبری تیم

دوره آموزش رهبری برای سرپرستان

بهبود فعالیت ها در یک تیم در گرو عوامل مختلفی است. در این میان می توان به نقش مهم و اثرگذار سرپرستان و رؤوسای هر بخش اشاره نمود. سرپرستان به منزله رهبر هر تیم می توانند در ایجاد یا از بین بردن انگیزه افراد زیرمجموعه خود بسیار اثرگذار باشند.

به عنوان مثال مدیر یک واحد می تواند به عنوان یک رهبر رفتار نموده و حس همراهی، همدلی و مسئولیت پذیری را در افراد افزایش دهد. در نقطه مقابل می تواند همچون یک رئیس، تنها نقش امر و نهی کننده داشته باشد و افراد را به سمتی هدایت کند که انگیزه اولیه خود را برای اجرای مسئولیت هایشان نداشته باشند.

آموزش سرپرستی

در حال حاضر با تغییراتی که در سبک زندگی و جامعه جهانی اتفاق افتاده، اغلب افراد یک جامعه فارغ از جنسیت و یا وضعیت تأهل، بخش زیادی از زمان خود را بصورت روزانه در محل کار و در تعامل با دیگر همکاران سپری می نمایند. با این اوصاف واضح است که ایجاد یک فضای مثبت و سرشار از انگیزه بر بهبود روابط و عملکرد فردی و تیمی در یک سازمان بسیار اثرگذار است.

شرکت اسپات با درک اهمیت این موضوع و با توجه به این نیاز مهم و حیاتی، با همکاری مجموعه توسعه محیط کار آرمانی و به هدایت استاد گرانقدر جناب آقای دکتر عبدالرضا حافظی در راستای توانمندسازی سرپرستان و رؤوسای سازمان اقدام نموده و طی یک دوره سه روزه و به مدت 24 ساعت دوره آموزشی اصول سرپرستی و مدیریت را برای این عزیزان برگزار نمود.

آموزش اصول سرپرستی

در این دوره سرفصل های مهمی از جمله :

-کار تیمی اثر بخش  (Effective Team Working)
-استفاده از ارتباط بدون خشونت به عنوان زبان زندگی  (Non-Violent Communication)
– رفتار مطلوب مبتنی بر Assertiveness
-رفتار حرفه ای و مبتنی بر بلوغ (Professionalism)
-رفتارهای سازنده سازمانی  (Constructive Organizational Behavior)
-بهبود توانایی تصمیم گیری و حل مسأله (Problem Solving)
-اجرای درست برنامه های سازمانی
-پیش بردن اهداف و تغییر و تحولات سازمانی (Change Deployment)

بصورت تمرین های عملی به حاضرین آموزش داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *