اسپات آکادمی

قفسه فلزی

قفسه فلزی

انواع قفسه فلزی

قفسه ها از جمله پرکاربردترین تجهیزات در انبارها، انواع فروشگاه و بسیاری مکان های دیگر هستند.  قفسه ها برای نگهداری اقلام مختلف از کالاهای خودرویی و صنعتی گرفته تا یخچال فریزر های پرده حرارتی، این روز ها دارای قفسه بندی مخصوص به خود هستند. اصولا قفسه بندی راهکاری برای مدیریت و استفاده بهینه از فضای موجود است. در فروشگاهها می توانیم انواع قفسه ها و استند ها را در قالب ها و رنگ های مختلف ببینیم. در مقاله انواع قفسه فروشگاهی به معرفی این گروه از تجهیزات پرداخته شده است.

قفسه ها از لحاظ جنس به انواع فلزی و غیر فلزی تقسیم بندی می شوند. قفسه های فلزی به دلیل مقاومت در برابر ضربه، خوردگی، رطوبت، و مقاومت بالا  در انواع مختلف برای کاربردهای مختلف تولید می شوند.و کاربرد گسترده تری نسبت به سایر انواع چوبی یا پلاستیکی دارند.

قفسه فلزی

قفسه بندی فلزی انبار

از جمله مکان هایی که قفسه فلزی در آن بسیار پرکاربرد بوده و بخش بندی فضا با استفاده از آن مقدور است، انبار های صنعتی است. امروزه با توجه به اهمیت لجستیک و انبارداری و همچنین گسترش تجارت الکترونیک و حضور انبارهای فروش آنلاین، اهمیت استفاده بهینه از فضای انبار بسیار بالاست. استفاده از قفسه های فلزی در انبارها این امکان را فراهم می سازد تا علاوه بر سطه انبار از فضای عمدی آن تا نزدیکی سقف نیز بطور بهینه استفاده شده و چیدمان کالا در بهترین حالت ممکن صورت گیرد. امروزه تکنولوژی های انبارداری پیشرفته اتوماتیک برای کارکرد درست به قفسه های فلزی نیاز دارند. مقاله قفسه راک سنگین به معرفی این نوع از قفسه پرداخته است.

قفسه فلزی انبار

قفسه فلزی فروشگاهی

قفسه های فلزی فروشگاهی در انواع مختلف فروشگاه ها قابل مشاهده هستند. این قفسه های فلزی که راحتی نصب و دمونتاژ از جمله مزایای آنها به حساب می آید، معمولا در فروشگاه های خرده فروشی به چشم می خورند. در خرده فروشی های بزرگ مانند فروشگاه های زنجیره ای و هایپر مارکت ها از این نوع قفسه ها برای در معرض فروش قرار دادن کالا استفاده می کنند. چیدمان این قفسه ها در فروشگاه و همچنین چیدمان کالا بر روی این قفس ها لازم است بر طبق اصول و استانداردهای ویژه فروشگاهی صورت پذیرد تا موجب به حداکثر رساندن میزان تحقق اهداف فروش در فروشگاه ها شود.

تجهیزات نگهدارنده فروشگاهی

قفسه فلزی پیچ و مهره ای

از انواع قفسه ها می توان به قفسه های پیچ و مهره ای اشاره کرد که در فروشگاهها به وفور از آنها استفاده می شود. این قفسه ها بسیار محکم بوده و فلزی هستند. دمونتاژ و نصب آنها نیز نیازی به جوشکاری نداشته و تنها با پیچ و مهره انجام می شود. قفسه بندی های پیچ و مهره ای امروزه در صنعت انبار داری و تمام صنایع دیگر که به قفسه بندی سریع و آسان و قابل حمل نیاز دارند جایگاه بی بدیلی دارند.

قفسه فلزی

قفسه فلزی سردخانه ای

قفسه های فلزی سرد خانه ای همانطور که از نامش پیداست از ویژگی هایی برخوردار است که در سرد خانه ها می تواند از آن استفاده کرد. مقاومت بالای این قفسه های فلزی در برابر خوردگی و رطوبت باعث می شود که به منظور انبارش محصولاتی که باید در سردخانه های محلی و صنعتی نگهداری شوند، از این قفسه های با دوام استفاده شود.

قفسه فلزی

 قفسه فلزی راک

قفسه فلزی مورد استفاده در انبار ها راک نامیده می شود. قفسه بندی راک نیز نوعی قفسه بندی با استفاده از فولاد و فلز است. این قفسه بندی بسیار نظم و ترنتیب خوبی در انبار ایجاد کرده و بیشترین فضای ممکن را مورد استفاده قرار می دهد این قفسه ها به قدری مقاوم اند که می توان از آنها برای نگهداری کالا در ارتفاع های بالا در انبار ها استفاده کرد. این قفسه ها نیز نصب و دمونتاژ نسبتا راحتی دارند و نکته مهم دیگر اینکه برای استفاده از سیستم های اتوماسیون انبار و انبار داری اتوماتیک می توان از این قفسه ها برای انجام کار استفاده کرد.

قفسه فلزی

قفسه فلزی خود راهرو

قفسه های فلزی امروزه در طرح های مدرن و جدیدی به بازار عرضه می شوند. زمانی قفسه های فروشگاه نصب و جابجایی سختی داشتنند اما همزمان با پیشرفت تکنولوژی و ایده های جدید امروزه قفسه های خود راهرویی تولید شده اند که براحتی قابل حمل و نقل هستند و قادرند با موتور های الکتریکی به صورت خودکار و با کنترل حرکت کنند. این امر تاثیر زیادی در سهولت کار حمل و نقل اقلام دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *