اسپات آکادمی

مشاوره طراحی و تجهیز فروشگاه

مشاوره طراحی و تجهیز فروشگاه

لزوم بهره گیری از مشاوره در تجهیز فروشگاه

طراحی داخلی فروشگاه و تجهیزاتی که برای نگهداری و در معرض فروش قرار گرفتن کالا به کار می رود، با توجه به استراتژی شرکت طراحی و آماده سازی شوند. در بازار انواع مختلف تجهیزات و کالاهای مورد نیاز برای تجهیز فروشگاه وجود دارد که انتخاب و خرید هر یک از انها بایستی با استفاده از تجربه صاحبان کسب و کار و یا بهره گیری از خدمات مشاوره فعالان این حوزه صورت پذیرد. با استفاده از خدمات مشاوره و تجربیات طراحان فروشگاه، انتخاب تجهیزات هوشمندانه تر بوده و در نهایت می تواند منجر به مدیریت زمان و هزینه در راه اندازی فروشگاه شود. در مقاله خرید تجهیزات فروشگاهی به بررسی عوامل موثر بر انتخاب این تجهیزات پرداخته شده است.

یکی از مواردی که در طراحی فروشگاه مدنظر قرار می گیرد این است که نحوه معماری، چینش و در کل طراحی داخلی فروشگاهها قطعا تحت تاثیر نوع مردم شناسی و فرهنگ  مشتریان قرار خواهد گرفت. هدف از طراحی داخلی درست و بهینه این است که در کنار مسائل زیبایی شناسی، بتواند فضایی را ایجاد کند که افراد دوست داشته باشند زمان بیشتری در آن صرف کنند.

معمولا فرآیند خرید و گردش در بازار یک سرگرمی عمومی افراد در شهر هاست. بنابراین در هنگام طراحی فروشگاه عموما سعی بر این است که فضایی را ایجاد نماییم که علاوه بر زیبایی، مشتری از صرف وقت در آن لذت ببرد و تمایل داشته باشد مدت زمان بیشتری را در آن صرف کند.

مشاوره طراحی و تجهیز فروشگاه

شرکت های خدمات مشاوره تجهیز فروشگاه

برای پیاده سازی یک طراحی و اجرا تجهیزات فروشگاهی مناسب بایستی از شرکت های طراحی و تجهیز درستی بهره گرفت این شرکت ها با در اختیار داشتن متخصصان طراحی می توانند در این زمینه کمک حال صاحبان فروشگاه ها باشند. این طراحان با توانایی های هنری و علمی خود فضای بهینه و مناسبی را برای فروشگاه ها طراحی و در نهایت اجرا می کنند. شرکت های ارائه دهنده خدمات مشاوره و طراحی فروشگاه عموما اطلاعات و دانش کافی در حوزه تجهیزات فروشگاهی دارند و قادرند استفاده درستی از انواع تجهیزات با توجه به فضا و نیازهای فروشگاه ارائه دهند.

قطعا طراحی فروشگاه کار یک شبه و آسانی نیست و باید یک تیم روی آن کار کند. بایستی در مورد چینش بهینه و الگوهای چینش قفسه ها به قدر کافی فکر شود و انواع مختلف چیدمان قفسه ها و انواع مختلف رنگ هایی که در فروشگاهها به کار می روند بایستی مورد بررسی قرار بگیرند. در مقاله اصول چیدمان فروشگاهی می توانید با نکاتی از این دست بیشتر آشنا شوید.

مشاوره طراحی و تجهیز فروشگاه

نکات طراحی و تجهیز فروشگاه

در طراحی فروشگاه ها مخصوصا فروشگاه های خوار و بار مانند سوپرمارکت ها که محصولات فاسد شدنی را بفروش می رسانند، بایستی در مورد تکنولوژی و انواع یخچال هایی که باید مورد استفاده قرار بگیرند تصمیم گیری درستی شود. انواع پر مصرف و کم مصرف یخچال ها از لحاظ انرژی وجود دارد که طبیعتا کارایی متفاوتی خواهند داشت. در مورد فریزر ها و یخچال های صنعتی و اینکه چه محصولاتی باید در هر یخچال قرار بگیرد باید از قبل برنامه ریزی شود تا بهترین تجهیز از نظر نوع، مدل، میزان مصرف انرژی، حجم و ظرفیت انتخاب گردد. درب دار یا بدون درب بودن، تعداد طبقات، عمق طبقات و نوع موتور از جمله مواردی است که بایستی با توجه به طراحی اولیه که برای فروشگاه در نظر گرفته شده است تهیه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع یخچال و فریزرهای فروشگاهی می توانید مقاله مرتبط با ان را مطالعه نمایید.

از دیگر مواردی که در طراحی داخلی فروشگاه ها بایستی در نظر گرفته شود چیدمان و جنس قفسه هاست. بایستی قفسه های متناسب با نوع محصول و کاربری ویژه هر قفسه طراحی و نصب شود. برای مثال برخی قفسه ها که در ابتدای ردیف ها قرار می گیرند و سرشلف یا سرلاین فروشگاهی نام دارند، از اهمیت فوق العاده ای در این زممینه بر خوردارند زیرا اولیت قفسه هایی هستند که در دید مشتریان قرار می گیرند. جنس قفسه ها و محصولاتی که روی آن قرار می گیرند باید با هم متناسب باشند. از دیگر مواردی که در سفارش قفسه ها باید در نظر بگیرید این است که این قفسه ها قابلیت نصب و دمونتاژ مناسبی داشته باشند چرا که این امر امکان جابجایی و طراحی مجدد فروشگاه را میسر نموده و تسهیل می سازد.

بحث دیگری که در باره تجهیزات فروشگاهی می توان با آن اشاره کرد تجهیزات الکترونیکی مانند تسهیلات دریافت و پرداخت و میز های صندوق است. امروزه تقریبا در همه فروشگاههای بزرگ معمولا بخش صندوق فروشگاهی با تردد بالا مواجه است و فناوری مورد استفاده در دریافت پول و ارائه رسید به مشتریان به کار می رود در سرعت و امنیت کسب و کار تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مشاوره طراحی و تجهیز فروشگاه

در نهایت باید گفت که طراحی و تجهیز فروشگاههای خرده فروشی نیاز مند ادغام علم و هنر است به گونه ای که کمترین هزینه با بیشتری بازدهی را برای صاحبان فروشگاه به ارمغان آورد. معمولا این گونه کارها برون سپاری شده و شرکت های متخصصی در این زمینه وجود دارند که خدمات مختلفی ارائه می دهند. در طراحی فروشگاه مواردی ذکر شد که نیاز است که افرادی که فروشگاه را طراحی می کنند بایستی باتجربه و متخصص باشند. از آنجایی که طراحی و چیدمان های مختلفی برای فروشگاه وجود دارد باید متخصصین این امر در تیم طراحی و تجهیز فروشگاه حضور داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *