اسپات آکادمی

قفسه بندی فروشگاه هایپرمی

فروشگاه هایپرمی

فروشگاه های زنجیره ای فرمت خاصی از مالکیت فروشگاهی به حساب می آیند که مدیریت و اداره اموری همچون استراتژی های فروش و بازاریابی، استراتژی های انتخاب ملک و تنوع کالایی، چیدمان و طراحی داخلی فروشگاه و … بصورت یکپارچه انجام می شود. در برخی موارد برای توسعه شعب از راهکارهایی همچون فرانچایز استفاده می شود. در مدل فرانچایز، مدیریت فروشگاه های زنجیره ای بدون اینکه مالکیت ملک فروشگاه را داشته باشد با تجهیز و در اختیاز قرار دادن برخی امتیازات به مالک فروشگاه، به تعداد شعب خود اضافه می کنند. جهت آشنایی بیشتر با انواع تجهیزاتی که در چیدمان فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شود می توانید مقاله قفسه فروشگاه های زنجیره ای را مطالعه نمایید.

معرفی فروشگاه هایپرمی

فروشگاه هایپرمی از فروشگاه های زنجیره ای تهران است که از سال 1391 کار خود را آغاز کرده است. این فروشگاه سبد کاملی از محصولات مورد نیاز خانوار ها را یک جا در اختیار آن‌ها قرار می دهد. اولین واحد این فروشگاه در سال 1391 و در فاز دو شهرک اکباتان تهران تاسیس شد.

هم اکنون شعب هایپرمی در شهر های تهران تبریز و اصفهان و آمل برقرار هستند. این فروشگاه ها از تنوع بالایی در محصولاتی که ارائه می کنند دارند. اقلام فروشی این فروشگاه ها از لوازم خانگی و خواربار تا پوشاک و لوازم برقی است. در این فروشگاه می توان انواع برندهای مختلفی که در بازار موجودند اعم از ایرانی و خارجی را یافت.

فروشگاه هایپرمی

قفسه بندی در هایپرمی

فروشگاه هایپرمی فروشگاه بسیار بزرگ با گردش سرمایه بالاست. بنابر این توجه به نکات به ظاهر کوچک می تواند بار بزرگی از روی دوش این فروشگاه های زنجیره ای بردارد.

یکی از مهمترین بحث های هر فروشگاه بزرگ قفسه بندی آن است. باید دقت و توجه خاصی برای قفسه بندی در این فروشگاه ها انجام شود و از انواع مختلف قفسه در این فروشگاه ها استفاده شود.

قفسه بندی این فروشگاه ها باید موارد متنوعی را رعایت کند.

این فروشگاه های معمولا شلوغ دارای مشتریان زیادی هستند که این مشتریان بر اثر ازدحام ممکن است نتوانند خرید خوب و راضی کننده ای را انجام دهند.

بایستی قفسه بندی های این فروشگاه های زنجیره ای به گونه ای باشد که بتواند نیاز های مشتریان را به نحو احسنت رفع و در کنترل عبور و مرور مشتریان نیز موثر باشد. اگر تمایل به مطالعه بیشتر در مورد روش های مختلف قفسه بندی فروشگاه دارید، مقاله آن را مطالعه نماید.

فروشگاه هایپرمی

قفسه های فروشگاه‌های زنجیره‌ای چگونه باید باشند؟

قفسه های فروشگاه ها را می تواند از چند وجه بررسی کرد یکی از این وجوه، تکنولوژی نصب و دمونتاژ قفسه هاست. برای چنین فروشگاه هایی بهتر است از قفسه بندی هایی استفاده شود که به راحتی و با کمترین هزینه نصب و دمونتاژ شوند. در این فروشگاه ها معمولا جابجایی قفسه ها مرسوم است بنابراین هزینه و زمانی که از فروشگاه می گیرد نباید طوری باشد که به فروش صدمه بزند. فرض کنید برای هر بار نصب قفسه ها از دستگاه جوش یا دستگاه فرز برای جداسازی این قفسه ها استفاده کنیم. چه خواهد شد؟

یکی دیگر از مواردی که بایستی در مورد قفسه ها رعایت شود تناسب قفسه با کالایی است که روی آن قرار می گیرد و البته باید طوری باشند که بهم آسیبی وارد نکنند مثلا قفسه های چوبی برای قطعات سنگین فلزی اصلا مناسب نیستند و به قفسه ها آسیب می رسانند یا فرض کنید یک ماشین لباسشویی که ده ها کیلو وزن دارد را نمی توان بر روی یک قفسه نازک چوبی قرار داد.

قفسه ها باید به شکلی باشند که امکان دزدی را از بین ببرند و برای مشتریان دید خوبی نسبت به کالا ایجاد نمایند. در ضمن رنگ و طرح قفسه ها نیز باید با برند ما سازگار باشد.

از مدل های مختلف قفسه های رایج در هایپر می می توان به قفسه های یک طرفه و دوطرفه خود ایستا اشاره کرد. این قفسه ها بگونه ای هستند که سر جای خود قرار گرفته و نیازی به نصب به دیوار ندارند.

قفسه های یکطرفه عموما چیدمان کنار دیوار داشته و در صورتی که دارای ستون باشند (قفسه های خودایستا) برای چیدمان موازی آنها کنار هم می توان از تعداد بهینه ستون برای یک سری قفسه استفاده کرد. به عنوان مثال دو قفسه یکطرفه کنار هم می توانند از یک ستون مشترک در وسط و دو ستون در طرفین استفاده کنند. قفسه های دوطرفه نیز به دلیل اینکه از هر دو طرف امکان دسترسی به کالا باید فراهم باشد، به چیدمان در وسط و راهروهای عریض نیاز دارند تا علاوه بر نمایش مناسب کالا تردد را نیز دچار مشکل ننمایند.

باید ذکر کرد که از قفسه های یکطرفه خود ایستا در کنار دیوار استفاده می شود ولی اتصالی با دیوار بر قرار نمی کند. ولی قفسه های دوطرفه در وسط سالن قرار گرفته و از دو طرف انها استفاده می شود.

فروشگاه هایپرمی

از انواع دیگر قفسه هایی که می توان در فروشگاه های زنجیره ای دید قفسه های دیواری هستند که این قفسه ها به دیوار ها متصل می شوند.

از گونه های کمتر دیده شده قفسه نیز قفسه های کنج هستند و قفسه های گرد که در موارد خاص و موقعیت های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.  قفسه های کنج به صورت مثلثی بوده و ستون این قفسه در کنج قرار می گیرد و به زیبایی می توان از آن برای استفاده از زاویه ها و کنج ها استفاده کرد.

از دیگر تجهیزاتی که با توجه به مساحت زیاد این فروشگاه ها قابل استفاده است، قفسه های گرد است که این قفسه ها از یک ستون و یک پایه و چند پنل گرد تشکیل می شوند.

در کنار انواع قفسه های فروشگاهی، چک اوت کانترها، استندها و یخچال و فریزرهای فروشگاهی از دیگر تجهیزات ضروری هستند که در انواع فروشگاه با فرمت های گوناگون کاربرد دارد. شرکت اسپات با دارا بودن طیف کاملی از تجهیزات فروشگاهی آمادگی ارائه خدمات مشاوره قبل از راه اندازی کسب و کار و همچنین تولید و تأمین کلیه ملزومات فروشگاهی را دارد.

علاوه بر قفسه بندی فروشگاه، یخچال و فریزرهای فروشگاهی از دیگر تجهیزات مهمی هستند که در تمامی فروشگاه ها از جمله شعب هایپرمی استفاده شده اند. یخچال های فروشگاهی به منظور ایجاد دسترسی راحت مشتریان بصورت بدون درب ساخته می شوند که در ایجاد تجربه خوشایند خرید برای مشتری تأثیرگذار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *