اسپات آکادمی

قفسه بندی فروشگاه هایپراستار

فروشگاه هایپراستار

در مقاله قفسه فروشگاه زنجیره ای بعد از معرفی ویژگی های این گروه از فروشگاه ها، انواع قفسه های قابل استفاده در آنها و همچنین سایر تجهیزات مورد نیاز اشاره شد. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی اجمال فروشگاه هایپراستار که از جمله فروشگاه های زنجیره است که با استراتژی ها خاصی راه اندازی شد می پرازیم.

معرفی فروشگاه هایپراستار

هایپر استار از فروشگاه های نسبتا جدید در صنعت خرده فروشی ایران است. هایپر استار که در سال 2009 اولین شعبه را تاسیس کرد هم اکنون در سراسر کشور بیش از 20 شعبه دارد. شعبه های این فروشگاه در شهر های تهران، اصفهان، شیراز، یزد، قزوین، کرج و قم تاسیس شده اند این فروشگاه در واحد های بسیار بزرگ تأسیس شده است و اقلام متنوعی برای فروش در اختیار مشتریان قرار می دهد.

فروشگاه هایپراستار

از اقلامی که در این فروشگاه می توانید تهیه کنید می توان به طور کلی به دسته بندی ذیل اشاره کرد:

مواد غذایی و بهداشتی: در این بخش می توانید اقلام خوراکی مانند گوشت و مرغ و لبنیات و غذاهای بسته بندی شده، تنقلات و… به فروش می رسند.

مواد غذایی: از جمله این محصولات می‌توان به مواد پروتئینی کشتار روز و سبزیجات و میوه های تازه اشاره کرد.

لوازم خانگی: دستگاه هایی مانند تلویزیون و یخچال و سایر لوازم خانگی مورد استفاده در این بخش به فروش می رسند.

پوشاک: پوشاک با کیفیت و قیمت مناسب نیز در این فروشگاه به فروش می رسد.

اخیرا این فروشگاه واحد اینترنتی و فروش انلاین خود را نیز راه اندازی کرده است که می توان به راحتی خرید های خود را انجام داده و محصولات را درب منزل تحویل بگیرید.

این فروشگاه ها بسیار بزرگ و در ساعاتی از شبانه روز که فعال هستند بسیار شلوغ هستند. در این فروشگاه ها نیز قفسه بندی از مواردی است که بایستی به شدت مورد توجه قرار بگیرد. در مقاله معرفی انواع قفسه فروشگاهی به این موضوع پرداخته شده است.

کنترل ترافیکی جمعیت بالای حاضر در سالن فروشگاه تا حد زیادی به نوع قفسه بندی و چینش آن بستگی دارد. باید توجه کنیم که تناسب در این مواقع بسیار موضوع مهمی است یعنی قفسه ها با کالاها و فضای سالن تناسب داشته باشند و بتوانند به بهترین نحو به مشتریان خدمات بدهند.

فروشگاه هایپراستار

انواع قفسه فروشگاه هایپراستار

در فروشگاه های هایپراستار از انواع مختلف قفسه ها متناسب با کالا و موقعیت قفسه استفاده می شود. در مقاله روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی، راهکارهای موجود در این حوزه معرفی شده است

قفسه بندی این نوع فروشگاه ها بقدری مهم است که بایستی چند نکته را در این باره در نظر گرفته شود:

  • سهولت در نصب و دمونتاژ از موارد مهمی است که باید رعایت شود. در این فروشگااه جابجایی قفسه ها بسیار رایج است و بنا بر این باید قفسه ها را طوری انتخاب کرد تا کمترین انرژی و هزینه را در هنگام نصب و جداسازی داشته باشنند.
  • باید توجه کنیم که این فروشگاه ها کالاهای مصرفی و غیرمصرفی متنوعی را به فروش می رسانند در نتیجه انواع قفسه های متنوعی در این فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. طبیعی است که قفسه های لوازم التحریر و حبوبات با هم تفاوت دارند.
  • باید قفسه بندی را متناسب با فضای در دسترس و حجم فروش و تعداد مشتریان برآورد کرده و طراحی و اجرا کرد. یکی از مشکلاتی که در این فروشگاه های بزرگ وجود دارد ازدحام جمعیت است بنابر این قفسه ها باید طوری طراحی شوند که سرعت خرید مشتریان را بالاتر ببرند.
  • تناسب جنس رف ها و محصولی که روی آن قرار می گیرد بسیار مهم است باید توجه کنیم که کالا و محصول دچار آسیب یکدیگر نشوند بنابراین باید در طراحی قفسه بندی به این نکته نیز توجه کرد.
  • باید در طراحی قفسه ها وزن کالایی که روی قفسه قرار می گیرد و مقاومت قفسه ها تناسب داشته باشد در غیر این صورت ممکن است موجب سقوط کالا شده و ایجاد خسارت نماید.

فروشگاه هایپراستار

در این فروشگاه ها بسیار رایج است که جای قفسه ها عوض شود و ظرفیت قفسه ها تغییر کند. بنا بر این با توجه به این که تعداد بار زیادی باید این کار انجام شود اگر نصب و دمونتاژ قفسه ها هزینه بر و زمان بر باشد به صرفه نخواهد بود و در کار فروشگاه اختلال ایجاد خواهد کرد.از اینروبایستی قفسه ها به نوعی انتخاب شوند که براحتی قابلیت نصب و دمونتاژ و جابجایی، داشته باشد.

همانطور که گفته شد در هایپر مارکت ها انواع مختلفی از اقلام به فروش میرسند و با توجه به حجم مشتریان از انواع مختلف قفسه ها استفاده می کنند.

از جمله این نوع قفسه ها می توان به قفسه های خود ایستا یک طرفه و قفسه های خود ایستا دوطرفه اشاره کرد. این دو نوع قفسه در این فروشگاهها به کرات مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استفاده درست از شلف و سرلاین های فروشگاهی علاوه بر ایجاد نمای زیبا برای فروشگاه می تواند به عنوان تابلوی راهنمای مشتریان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

برای باز بودن دست دکوراسیون و چینش قفسه ها انواع استند ها و قفسه های گرد نیز وجود دارند از جمله قفسه های دیگری که در این فروش گاه ها استفاده می شوند قفسه های کنج و دیواری هستند. قفسه های کنج در گوشه قرار می گیرند تا به نحو احسن از فضای فروشگاه استفاده شود.

فروشگاه هایپراستار

با توجه به فضای بزرگ و مساحت قابل توجه هایپرمارکت ها که بزرگترین نوع فروشگاه های فیزیکی به حساب می آیند، تنوع در تجهیزات به کار رفته نیز می تواند زیاد باشد و به نوعی طراحان فضای فروشگاهی اختیار عمل بیشتری در به کار بردن انواع تجهیزات دارند.

به عنوان مثال استفاده از قفسه های گرد از آنجا که نیاز به فضای بیشتری در مقایسه با سایر قفسه های دوطرفه دارند، در این فروشگاه ها راحت تر است.

توجه به سهولت دسترسی بمشتریان و استفاده از قفسه های با ارتفاع مناسب از دیگر نکاتی است که رعایت آن در تمامی فروشگاه ها با نوع خدمت سلف سرویس ضروری است.

شرکت اسپات با در اختیار داشتن طیف کاملی از تجهیزاتی که در انواع فروشگاه های فزیکی اعم از هایپرمارکت ها و سوپرمارکت ها تا انواع کیوسک مورد نیاز است و همچنین ارائه خدمات مشاوره و راه اندازی فروشگاه، آماده برآوردن نیاز صاحبان کسب و کار و فروشگاه داران در این حوزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *