اسپات آکادمی

صندوق فروشگاهی استاتیک

کانتر فروشگاهی

با صرف هزینه کم ظاهر فروشگاه خود را مدرن کنید

در میان تجهیزات فروشگاهی نمی‌توان به راحتی از کنار اهمیت انواع میز صندوق فروشگاهی گذشت. این صندوق‌ها ازجنبه‌های مختلفی برای شما حائز اهمیت هستند. زیرا احتمالاً بیشترین زمانی که مشتری در فروشگاه شما صرف می‌کند در مقابل میز صندوق فروشگاهی و چک اوت کانتر فروشگاه شماست.

از طرفی دیگر حجم وسیعی از فروشگاه شما را صندوق‌های فروشگاهی تشکیل می‌دهند که شما را مجاب می‌کند با انواع صندوق فروشگاهی در ابعاد مختلف آشنایی داشته باشید.

اگر با محدودیت‌هایی از نظر بودجه مواجه هستید، صندوق‌های فروشگاهی استاتیک می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این صندوق‌ها در اندازه‌های کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ موجودند که شما با توجه به وسعت کسب و کار و فروشگاه‌تان می‌توانید صندوق مناسب را انتخاب کنید.

صندوق فروشگاهی استاتیک

انواع میز صندوق فروشگاهی

میز صندوق فروشگاهی موجب کاهش صف و تسهیل در روند کاری فروشگاه در ارائه خدمات بهتر به مشتریان می‌شود. این میزها، پایه‌ای برای تجهیز محل کار صندوقداران در هر فروشگاه است. میز صندوق فروشگاهی را می‌توان با سایر تجهیزات فروشگاهی مانند اسکنرها، دستگاه‌های چاپ رسید و غیره ترکیب کرد تا انواع صندوق فروشگاهی مجهز را تشکیل داد.

دو نوع صندوق فروشگاهی وجود دارد که بر اساس ثابت بودن و متحرک بودن میز صندوق فروشگاهی به نام‌های صندوق فروشگاهی استاتیک و صندوق فروشگاهی دینامیک شناخته می‌شوند.

صندوق فروشگاهی استاتیک

انواع صندوق فروشگاهی استاتیک که از نوع دینامیک قدیمی‌تر می‌باشند معمولا برای فروشگاه‌های مواد غذایی خورده فروشی یا فروشگاه‌هایی مانند پوشاک و ابزار آلات مناسب هستند. اگرچه این صندوق‌ها بر خلاف نوع دینامیکی خود ثابت هستند اما به مراتب مقرون به صرفه‌تر از صندوق‌های متحرک هستند.

صندوق‌های فروشگاهی استاتیک زمانی مفید هستند که تعداد کالاهای دریافتی به طور متوسط برای هر مشتری کم باشد یا کالاهایی که نیاز به حمل داشته باشند، وجود نداشته باشد. استفاده از این نوع صندوق باعث می‌شود تا هنگام سازماندهی منطقه پرداخت، به شکل ارزشمندی در فضا صرفه جویی شود.

صندوق فروشگاهی دینامیک

نوع دیگر صندوق‌های فروشگاهی، صندوق‌های دینامیک هستند. این صندوق‌ها به کمک یک موتور و نقاله که زیر میز قرار دارد به سمت جلو و عقب و به دستور صندوقدار حرکت می‌کنند. میز صندوق فروشگاهی را اصطلاحاً چک اوت کانتر می‌گویند.

صندوق فروشگاهی دینامیک

اندازه چک اوت کانترها

معیار مهمی که باید در هنگام خرید چک اوت کانترها در نظر داشت ابعاد این میزهاست. درست است که طول چک اوت کانتر امکان تفکیک خریدهای مشتری را فراهم می‌کند، اما باید این نکته را در نظر داشت که هر چه اندازه میز فروشگاهی بزرگتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. از طرفی حجم زیادی از فضای فروشگاه شما را همین تجهیزات فروشگاهی اشغال خواهد کرد. در نتیجه با در نظر گرفتن همه این موارد باید به اندازه صندوق فروشگاهی توجه کنید.

در مجموع انواع صندوق فروشگاهی استاتیک و دینامیک در اندازه‌های مختلفی موجودند که از نظر متریال ساخت و اندازه دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشند.

نکات مهم در استفاده از صندوقهای فروشگاهی استاتیک

پیشرفت در فن آوری به ما آموزش داده است که انتظار داشته باشیم اتفاقات فوری رخ دهد و در صورت عدم تحرک، آشفته می‌شویم. خریدهای آنلاین این توقع را بالاتر نیز برده است زیرا در هنگام این نوع خرید هیچ تعاملی با فروشنده وجود ندارد و شما مجبور نیستید مدت‌ها در انتظار رسیدن نوبت خود و انجام عملیات پرداخت در مقابل صندوق فروشگاهی معطل شوید.

وقتی از یک صندوق فروشگاهی استاتیک استفاده می‌کنیم امکان این وجود دارد که در روزهای شلوغ کاری با صف طولانی مواجه شویم که خود این امر احتمالا اعتراض مشتریان را به همراه خواهد داشت. این یک چالش برای خرده فروشان ایجاد می‌کند، اما چالشی است که آنها می‌توانند با استفاده از سایر تجهیزات فروشگاهی از آن سر بلند بیرون بیایند.

استفاده از POS کاربر پسند

یک روش مناسب برای مقابله با سرعت کم صندوق‌های استاتیک، داشتن POS‌های کاربر پسند است. هنگامی که کار با یک سیستم POS و نرم افزاری که روی آن نصب می‌شود، آسان و قابل درک باشد، کارکنان با سرعت بالاتری روند پرداخت را انجام می‌دهند. مثلا یک صفحه کلید لمسی با دکمه‌های آیکون که قابل فهم هستند به مراتب نتیجه بهتری از یک صفحه کلید کلاسیک خواهد داشت.

صندوق پوز فروشگاه

استفاده از بارکد اسکنر

اگر هنوز هم در مغازه و فروشگاه خود کارها را به روشی قدیمی و با ماشین حساب و صندوق پول انجام می‌دهید، وقتش رسیده است که خود را به تجهیزات فروشگاهی مدرن‌تر مجهز کنید. زیرا فقط در صورتی که اغلب مشتریان شما فقط یک یا دو نوع محصول خریداری کنند این روش می‌تواند توجیه داشته باشد. وگرنه این روش‌ها نه تنها احتمال خطای انسانی را بالا می‌برند بلکه بسیار زمان‌گیر خواهند بود. در بسیاری از شرایط زندگی، سرعت در مقابل دقت قرار دارد، اما در مورد اسکنر بارکد اینگونه نیست. اسکنر بارکد، سرعت و دقت را در روند پرداخت بهتر می‌کند. به جای وارد کردن شماره یک محصول یا ضربه زدن به اعداد ماشین حساب، شما به راحتی بارکد را اسکن می‌کنید و سیستم همه موارد را ثبت می‌کند.

روش‌های پرداخت با تلفن همراه را اعمال کنید

با گذشت زمان کارت‌های اعتباری سرعت پرداخت را بالا بردند. گام بعدی در تکامل معاملات سریع مالی پرداخت هزینه‌ها استفاده از تلفن همراه است. این روش‌ها به عنوان برنامه‌های کیف پول دیجیتال نیز شناخته می‌شوند.

اگر چه استفاده از کیف پول دیجیتال در ابتدای راه است اما در مقایسه با روش‌های کنونی می‌تواند از تجمع مشتریان در مقابل چک اوت کانتر جلوگیری کند.

صندوقداران را آموزش دهید

صندوقداران کسانی هستند که باید در مقابل فشار انتظارات مشتری، صبور باشند و در حین حال بتوانند تمرکز خود را حفظ کنند. تسلط بر استفاده از تجهیزات فروشگاهی عاملی است که موجب بالا رفتن سرعت می‌شود. کارکنان شما باید بتوانند در شرایط شلوغی با سرعت بالایی از این ابزار استفاده کنند. همچنین ضروری است که همه کارکنان شما با سیستم POS آشنا باشند تا بتوانند به کمک صندوقداران بیایند یا جای خالی آنها را پر کنند. تسلط بر انواع ابزار فروشگاهی خطاهای انسانی را به حداقل می‌رساند.

صندوق فروشگاهی استاتیک

 

منابع:

dktechnology.pl

nrsplus.com

vendhq.com

simpletexting.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *