اسپات آکادمی

چک اوت کانتر فروشگاهی

چک اوت کانتر فروشگاهی

استفاده از چک اوت کانتر در فروشگاه ها چه ضرورتی دارد؟

چک اوت کانتر یا انواع میزصندوق های فروشگاهی نسل جدید از تجهیزات فروشگاهی به حساب می آیند که امروز تقریبا در تمام انواع خرده فروشی به ویژه فروشگاه هایی که روزانه حجم زیادی از سفارشات را مدیریت می کنند استفاده می شود.

فروشگاه های خرده فروشی امروز در فرمت های سوپرمارکت و هایپرمارکت در شهرهای مختلف دیده می شوند. این فروشگاه ها با تجمیع مجموعه کامل و متنوعی از کالاهای خانوار، نیاز انان برای مراجعه به فروشگاه های مختلف و متعدد جهت خرید را برطرف نموده اند و افراد می توانند با مراجعه به این مراکز، بخش قابل توجهی از مایحتاج روزانه و یا حتی ماهانه خود را خرید نمایند.

با این اوصاف بدیهی است که حجم خرید افراد از این فروشگاه ها در مقایسه با فروشگاه های سنتی بیشتر است. حسابرسی و صدور صورت حساب در این فروشگاه ها نیز به زمان بیشتری نیاز دارد بنابراین استفاده از تجهیزات مدرنی که بتواند پاسخگوی این حچم از سفارشات باشد ضروری است.

چک اوت کانتر فروشگاهی

انواع تجهیزات فروشگاهی کدام است؟

تجهیزات فروشگاهی طیف متنوعی از انواع قفسه و چک اوت کانتر فروشگاهی تا استند و اکسسوری را شامل می شود. استفاده از این تجهیزات علاوه بر ایجاد نظم، دسترسی به کالاهای مختلف را نیز تسهیل نموده و برای فروشگاه هایی که سطح خدمات بصورت سلف سرویس است، دسترسی راحتی برای مشتریان ایجاد می نماید.

انواع قفسه فروشگاهی، انواع استند فروشگاهی، ترولی، میزصندوق فروشگاهی، اکسسوری و لوازم جانبی و بسیاری موارد دیگر از جمله تجهیزات اصلی به کار رفته در هنگام چیدمان یک فروشگاه هستند.

لازم به ذکر است چیدمان فروشگاه ها نیز از اصول ور ویه های خاصی پیروی می کند که در صورت تمایل می توانید در مقاله اصول چیدمان فروشگاهی این موارد را مطالعه نمایید.

انواع چک اوت کانتر کدام است؟

چک اوت کانترها از جمله تجهیزات مدرن فروشگاهی به حساب می آیند که در فرمت های مختلف به ویژه هایپرمارکت ها و سوپرمارکت ها کاربرد دارند. این محصولات از بخش های مختلفی ساخته شده اند که بسته به نیاز انواع مختلف ان قابل سفارش است. در یک دسته بندی کلی چک اوت کانترها را می توان به دو گروه: صندوق فروشگاهی استاتیک و صندوق فروشگاهی دینامیک تقسیم نمود. صندوق های فروشگاهی دینامیک مجهز به موتور و تسمه نقاله هستند که با استفاده از آنها سفارشات مشتریان به ترتیب حسابرسی می شوند.

صندوق های فروشگاهی استاتیک می توانند از نظر ظاهری کاملا مشابه با انواع دینامیک بوده و تنها بخش موتور آن حذف گردد و یا بصورت کلی می توانند با ظاهر متفاوت ساخته شوند که به عنوان ویترین فروشگاهی نیز کاربرد داشته باشند.

چک اوت کانترهای دینامیک مجهیز به سینی جمع آوری سفارشات نیز هستند. این سینی اغلب از جنس استیل تهیه می شود تا نظافت آن براحتی میسر باشد.

یکی از بخش های مهمی که بر روی میز صندوق های فروشگاهی قرار می گیرد، سیستم حسابداری فروشگاهی است. این سیستم متشکل از بخش های سخت افزاری از قبیل: مانیتور، اسکنر، بارکدخوان و … و بخش نرم افزاری است که هر فروشگاه بنا به نیاز خود می تواند آن را تهیه نماید.

با گسترش تعداد فروشگاه هایی با فرمت هایپرمارکت و استقبال مشتریان به دلیل امکان خرید کالاهای متنوع مورد نیازشان، چک اوت کانترها نقش بسزایی در افزایش سرعت حسابرسی مشتریان و کاهش زمان انتظار آنان ایفا می نمایند.

استفاده از چک اوت کانتر در فروشگاه ها علاوه بر افزایش رضایت مشتریان به دلیل سرعت بیشتر در حسابرسی، فرآیند کنترل موجودی و امور مالی فروشگاه را نیز تسهیل می سازد زیرا با استفاده از سیستم های حسابداری فروشگاهی، امکان یکپارچه سازی فرآیندهای زنجیره تأمین و کنترل موجودی فروشگاه میسر می گردد.

چک اوت کانتر فروشگاهی

ساختار چک اوت کانتر

چک اوت کانترهای فروشگاهی به طور معمولی از جنس فلز ساخته می شوند و امکان ساخت برخی قسمت ها از پلاستیک فشرده نیز وجود دارد. برخی مدل های استاتیک که در فروشگاه های خاصی همچون بوتیک ها استفاده می شوند، می تواند از ام دی اف یا چوب نیز ساخته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *