اسپات آکادمی

قفسه گرد فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی با توجه به فرمت و ابعاد گوناگون هر فروشگاه دارای انواع مختلفی هستند. در مقالات مجزا به معرفی انواع قفسه های یکطرفه، دوطرفه و قفسه دیواری فروشگاهی پرداختیم.

برخی از انواع قفسه های فروشگاهی با هدف کاربری خاص طراحی و تولید می شود. به عنوان مثال قفسه های نان که با توجه به ویژگی های گروه کالایی نان و غلات، دارای ویژگی های خاصی هستند.

قفسه فروشگاهی

یکی از انواع این قفسه های ویژه فروشگاهی قفسه های گرد هستند که عموما در فضای میانی فروشگاه مستقر می شوند.عمق طبقات این قفسه ها به دلیل ایجاد نمای بهتری از کالاهای چیدمان شده بصورت کاهشی از پایین به بالا طراحی مش یود تا هم دید مناسبی از محصول ایجاد کرده و هم دسترسی مشتریان به محصولات را تسهیل نماید.

از آنجا که ظاهر یک فروشگاه و نحوه چیدمان تجهیزات از جمله قفسه های فروشگاه تأثیر بسزایی در میزان فروش و افزایش یا کاهش آن دارد، استفاده درست از روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی متناسب با فضا و نوع کالا در این میان دارای اهمیت است.

قفسه گرد فروشگاهی

به عنوان مثال در فضاهای بسیار بزرگی که قرار است تعداد محدودی قفسه چیدمان شود استفاده از قفسه های گرد می تواند علاوه بر پر کردن فضا بصورت مطلوب موجب افزایش زیابیی بصری فروشگاه نیز شود.

از آنجا که این نوع از قفسه در فضای میانی و عموما راهروهای پرتردد فروشگاه قرار می گیرند، نمای ظاهری و جنس محصول دارای اهمیت است. همچنین به دلیل گرد بودن محصول هدایت کننده جریان حرکتی است و جانمایی آنها در بخش های حساس فروشگاه می تواند در هدایت مشتریان به نقاط خاص اثرگذار باشد.

کاربرد قفسه گرد

این نوع از قفسه معمولا برای چیدمان کالاهای خاصی مانند تنقلات مناسب است. با استفاده از اکسسوری هایی مانند جداکننده یا دیوایدر و تقسیم نمودن فضای داخل طبقات می توان کالاهای کوچکی مانند انواع شکلات و یا آجیل را بر روی این قفسه ها نمایش داد. نمای متفاوت و زیبای محصول برای جذب مشتری مناسب بوده و چیدمان کالاهای تخفیفی می تواند منجر به افزایش فروش گردد.

جنس این قفسه ها فلزی و یا ام دی اف است. همچنین به منظور جلوگیری از ریزش کالا بهتر است از گارد جلویی طبقات استفاده شود. یکی از بهترین مکان ها برای استقرار قفسه های گرد سرلاین در بخش شلف و سرلاین های فروشگاهی است که با دارا بودن زایوه دید مناسب منجر به افزای فروش می شود.

قفسه گرد فروشگاهی

آجیل فروشی ها و قنادی ها از جمله فروشگاه هایی هستند که می توانند با استفاده از این مدل قفسه فضای فروشگاه خود را تجهیز نمایند.

برخی مدلهای قفسه دوطرفه نیز بصورت ترکیبی از قفسه دوطرفه ساده که دو قسمت ابتدایی و انتهایی آن گرد شده است طراحی می شوند. این طراحی علاوه بر فراهم آوردن امکان استفاده از قسمت های ابتدایی و انتهایی، موجب افزایش ایمنی و کاهش احتمال آسیب افراد هنگام تردد میان قفسه ها می شود.

قفسه گرد فروشگاهی

در این میان توجه به نکات ویژه ای مانند ایمنی و طول عمر محصول از جمله مواردی است که می تواند موجب افزایش اشتیاق مشتری برای خرید قفسه گردد.

با وجود اینکه قفسه های گرد عموما بصورت جزیره با جانمایی در بخش های میانی فروشگاه تولید می شوند، اما بنا به خواست مشتری امکان ساخت این مدل قفسه بصورت یکطرفه نیز وجود دارد که در این حالت طبقات آن بصورت نیم دایره خواهد بود. بنابر www.theodisplay.com این نوع از قفسه ها طیف کاربری وسیعی داشته و علاوه بر انواع فروشگاه، در فضاهای نمایشگاهی نیز قابل استفاده است. همچنین به دلیل گرد بودن طبقات و ایمنی بیشتر برای فروشگاه های اسباب بازی فروشی و محل هایی که کودکان تردد دارند بسیار مناسب است. رعایت این نکات در هنگام طراحی و اجرا تجهیزات فروشگاهی می تواند منجر به افزایش کارایی فروشگاه شود.

ساختار قفسه گرد

از لحاظ مکانیزم ساخت با توجه به اینکه قفسه های گرد به نسبت سایر قفسه ها به فضای بیشتری نیاز دارند، استفاده از قطعات تفکیک شده و مونتاژ آنها در محل نصب می تواند علاوه بر فراهم سازی امکاناتی همچون تغییر در تعداد و فاصله بین طبقات، جابجایی و حمل و نقل محصول را نیز تسهیل کند و محصول در هنگام بارگیری به فضای کمتری نیاز خواهد داشت.

ارائه خدمات نصب در محل و خدمات پس از فروش از دیگر موارد پراهمیتی است که بر تصمیم مشتریان برای خرید تجهیزات فروشگاهی اثرگذار است. شرکت اسپات با دارا بودن تیم های تخصصی نصب و تجهیز در محل، این گروه از خدمات را بصورت رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. همچنین شرکت اسپات خدمات پس از فروش خود را در سراسر ایران و به علاوه کشورهایی که از خدمات آن بهره مند شده اند ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه سایت اسپات مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *