اسپات آکادمی

تجهیزات فروشگاهی افق کوروش

تجهیزات فروشگاه افق کوروش

در مقالات قبل با تجهیزات مورد نیاز یک فروشگاه و خرید لوازم و تجهیزات فروشگاهی آشنا شدیم. فروشگاه های زنجیره ای همچون افق کوروش از جمله فروشگاه هایی هستند که در طراحی و چیدمان شعب آنها استانداردهای خاصی رعایت می شود. فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش فروشگاه های خرده فروشی با فرمت زنجیره ای برای فروش مایحتاج روزانه خانوار هاست که در سال 1388 به ثبت رسید. این شرکت در سال 1397 در بازار بورس اوراق بهادار در بازار دوم ثبت شد. بخشی از سهام این شرکت در اختیار گروه صنعتی گلرنگ و چند شرکت دیگر است.

تجهیزات فروشگاهی افق کوروش

این فروشگاه زنجیره ای همانطور که گفته شد خدمات ارائه محصولات مواد غذایی و لبنیات را بر عهده دارد و با دارا بودن بیش از 2 هزار شعبه در سراسر کشور، در حال خدمت رسانی به عموم مشتریان است. در این فروشگاه ها مواد غذایی و پروتئینی و لبنیات با وضعیت همواره تخفیف به فروش می رسند.

دکوراسیون فروشگاهی نیازمند تجهیزاتی متناسب با نوع کاربری و ابعاد آن است که در مقاله قفسه بندی فروشگاه های زنجیره ای در مورد انواع محصولاتی که در چیدمان فروشگاه کاربرد دارد، صحبت شده است. به منظور نگهداری و فروش بهینه محصولات شرکت افق کوروش از قفسه بندی ها و تجهیزات فروش مناسبی استفاده می کند. این فروشگاه ها از انواع استند ها برای نمایش محصولات خاص استفاده می کنند در ضمن انواع مختلف قفسه های یک طرفه و دوطرفه خود ایستا در این فروشگاهها مورد استفاده قرار می گیرند. انواع دیگری از مدل های مختلف قفسه ها مانند قفسه های گرد و یا کنج  نیز در این فروشگاه مورد استفاده قرار گرفته اند.

انتخاب قفسه فروشگاهی

در مورد تجهیزات دیگری که در این فروشگاههای زنجیره ای مورد استفاده قرار می گیرد سیستم پرداخت و ارائه فاکتور و رسید به صورت الکترونیکی است.  از این لحاظ نیز فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش کار را برای مشتریان بسیار ساده کرده اند.

از دیگر تجهیزاتی که در این فروشگاه ها می توان نام برد یخچال و فریزرهای مخصوص فروشگاهی است. این یخچال ها در طرح ها و اندازه های مختلفی تهیه و در این فروشگاهها با توجه به نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف یخچال و فریزر هایی که در این فروشگاهها مورد استفاده قرار می گیرند یخچال های ایستاده با دو، سه و چهار درب هستند که کار را برای بارگذاری یخچال، تمیز کردن یخچال، و در دسترس بودن یخچال راحت کرده اند. از تکنولوژی های پیشرفته در یخچال های مورد استفاده در فروشگاه افق کوروش می توان به یخچال های بدون درب اشاره نمود که پرده هوا در این یخچال ها جایگزین درب شده و برای دسترسی به محصولات  نیاز به باز و بسته کردن درب نیست.

یخچال و فریزر فروشگاهی

از موارد دیگری که باید به آن توجه شود انتخاب رنگبندی و چینش محصولات در قفسه هاست که در قالب قفسه های سر شلف کاربرد دارد. بایستی در طراحی قفسه ها دید کافی مشتری به فروشگاه تأمین شود که در افق کوروش به همین شکل است. در مقاله انواع شلف و سرلاین های فروشگاهی در مورد این گروه از تجهیزات توضیح داده شده است.

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از تجهیزات به روز و مناسبی در زمینه فروشگاهی استتفاده می کنند. در ادامه باید توجه داشته باشیم که مدیریت و طرح های بزرگ اینچنینی نیاز به دقت و دانش بالایی دارد. در طراحی تجهیزات باید استایل برند مورد نظر قرار بگیرد و در این راستا باید از تخصص معماران داخلی فروشگاه و علوم مهندسی بسیار بهره گرفت.

شرکت اسپات از جمله تأمین کنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات فروشگاهی است که تجهیز شعب فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش را با لحاظ نمودن اصولی همچون: طراحی استاندارد فروشگاه، استفاده از تجهیزات متناسب با فضای فروشگاه بر عهده دارد. تولید تجهیزات مطابق با رنگ سازمانی افق کوروش و مواردی از این دست تجربیات ارزشمندی در حوزه تجهیز فروشگاه های زنجیره ای دارد.

تجهیزات فروشگاهی افق کوروش

در این فروشگاه ها تجهیزات متنوعی از جمله: انواع شلف و قفسه فروشگاهی در مدل های یک و دوطرفه، استندهای فروشگاهی، سبد اقلام تخفیف، یخچال و فریزر فروشگاهی و چک اوت کانتر یا صندوق فروشگاهی استفاده شده است که تمامی این تجهیزات از سوی شرکت اسپات تأمین و تولید می شوند.

علاوه بر تجهیزات فوق که بصورت مستقیم در کارخانه های اسپات تولید می شوند، سایر تجهیزات مورد نیاز در فروشگاه های افق کوروش نیز از طریق شرکت اسپات تأمین می گردد. این شرکت با ارتباطات گسترده خود با شرکت های برتر تولید کننده تجهیزات فروشگاهی قادر است مجموعه کاملی از تمامی نیازهای تجهیزات یک فروشگاه از جمله انواع قفسه فروشگاهی ارائه نماید.

اگر تجربه خرید از فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش را داشته باشید، حتما متوجه شده اید تجهیزات و طراحی داخلی شعب این مجموعه مطابق با رنگ سازمانی آن بوده و در ساخت تجهیزات از رنگ قرمز استفاده شده است. این مورد یکی از استانداردهایی است که فروشگاه های زنجیره ای برای شناخته شدن خود در میان مشتریان از آن بهره می برند.

تمامی مشتریان اسپات این امکان را دارند که تجهیزات مورد نیاز خود را با رنگ مورد نظر خود ثبت سفارش نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *