اسپات آکادمی

خدمات پس از فروش تجهیزات فروشگاهی

خدمات پس از فروش تجهیزات فروشگاهی

در مقالات قبلی به اهمیت و نقش تجهیزات فروشگاهی در سودآوری فروشگاه و بالاتر رفتن سود اشاره کردیم. تجهیزات گسترده ای در هر فروشگاه بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در این فروشگاهها معمولا سیستم پرداخت ها و محاسبه قیمت با استفاده از تجهیزاتی همچون بارکدخوان، اسکنر و دستگاه پوز انجام می شود.

غیر از این موارد تجهیزات بسیار دیگری در تمامی انواع فروشگاه های خرده فروشی کاربرد دارد. انواع شلف و قفسه فروشگاهی، استندهای تنقلات، صندوق فروشگاهی، سبدهای اقلام تخفیفی، یخچال و فریزرهای فروشگاهی از جمله این تجهیزاتند که در مقاله خرید لوازم و  تجهیزات فروشگاهی به معرفی این محصولات پرداخته شده است.

یخچال و فریزر های موجود در بازار بسیار متنوع بوده و باید با توجه به نوع نیاز و اندازه فروشگاه وطرح و رنگ مناسب یخچال ها را سفارش داد. رنگ و طرح یخچال ها و همچنین قابلیت تغییر رنگ بر اساس نیاز و سفارش مشتری از جمله مواردی است که بر فروش این محصولات موثر است. گذشته از این مشتریان همیشه به دنبال محصولاتی هستند که در عین کیفیت، قیمت مناسبی هم داشته باشند.

از دیگر مواردی که باید در راستای تأمین تجهیزات فروشگاهی در نظر گرفت این است که چه نوع قفسه هایی در چه مکان هایی نصب کنیم. انواع قفسه ها در بازار وجود دارند که با توجه به جنس محصولات و حجم و وزن آنها نوع قفسه ها را مشخص کنیم.

بورس تجهیزات فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

در راستای نصب و راه اندازی سیستم قفسه بندی در فروشگاه یا انبار باید ابتدا کارشناس نصب قفسه ها از مکان بازدید نموده و محدودیت ها را در نظر بگیرد. پس از آن طرح های مختلفی پیشنهادی ارائه می شود. اندازه همه مکان ها باید به دقت گرفته شود و از روی این اندازه ها با توجه به استراتژی های شرکت طرح های خاصی روی آن پیاده می شود.

در ساخت قفسه ها از تکنولوژی های خاصی بهره برده می شود. یکی از اولین مراحل ساخت قفسه ها برشکاری است. در این فرایند ورق های فولادی از روش های مختلف برش داده می شوند و با طراحی از پیش تعیین شده ای این قطعات به هم جوشکاری می شوند. مرحله جوشکاری در فرآیند ساخت قفسه ها بسیار مهم است و تعیین کننده استحکام قفسه یا ضعف آن خواهد بود. بععد از پرسکاری قطعات مختلف قفسه بعضا به هم پانچ می شوند و یا از طریق قفل های گیره ای بهم متصل می شوند.

یکی از مهمترین مرحله ها در ساخت قفسه ها رنگ و عایق قفسه هاست از آنجا که معمولا جنس قفسه ها از فلز است و فلز در مواجهه با هوا دچار خوردگی می شود بهتر است سطح کار کاملا تمیز و بعد رنگ کاری شود. رنگ عایق خوبی برای استیل در معرض هوا است. قفسه های فلزی به دلیل استحکام بالاتر و امکان تغییر رنگ و ابعاد و همچنین امکان بازیافت مواد ضایعات آن، کاربرد بیشتری در مقایسه با سایر انواع قفسه دارند.

انتخاب قفسه فروشگاهی

بورس تجهیزات فروشگاهی

یکی از راههای خرید امروزه خرید حضوری است که از دیرباز به این صورت بوده است. شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع مختلف قفسه بندی ها و خرید آنها به تهران – میدان حسن آباد مراجعه کنید.

تولیدکنندگان تجهیزات فروشگاهی اعم از شلف ، قفسه و تجهیزات نگهدانرده و یا یخچال و فریزرهای فروشگاهی هم بصورت کارگاه های کوچک و هم در قالب کارخانه با خط تولیدهای پیشرفته فعال هستند. این تولیدکنندگان بسته به تعداد و نوع مخاطبین خود دارای دفاتر نمایندگی فروش در سطح شهرها و شهرستان ها هستند.

معمولا یخچال و فریزر ها و ادوات الکترونیکی ماننند بارکد خوان و صندوق از طریق قرار داد هایی شامل بند های مربوط به خدمات پس از فروش خریداری می شوند در مورد سایر تجهیزات مانند قفسه بندی ها نیز شرکت ها با ارائه خدمات پس از فروش در انواع قالب های مختلف، به کاربران خدمات دهی می کنند.

بورس تجهیزات فروشگاهی

خدمات پس از فروش تجهیزات فروشگاهی

یکی از مواردی که در صنعت تولید تجهیزات فروشگاهی باید مد نظر قرار بگیرد موضوع خدمات پس از فروش است. امروزه اکثر تولید کنندگان تجهیزات و ماشین آلات، بندی در قرار داد با عنوان خدمات پس از فروش دارند. به دلیل اینکه خود تولید کننده اشراف کامل تری روی تجهیزات به فروش رفته دارد، خدمات پس از فروش می تواند در افزایش و حفظ رضایت مشتریان بسیار موثر واقع گردد. خدمات نصب و تعمیر پس از فروش از جمله مواردی هستند که باید در این رابطه به آن ها توجه شود. مواردی مانند گارانتی و وارانتی نیز از مفاهیم به روزی هستند که در قالب خدمات پس از فروش به خریداران ارائه می شود.

فروشگاه داران چنانچه قصد خرید جزئی و بصورت تک محصول را داشته باشند می توانند با مراجعه به نمایندگی های فروش و یا فروشگاه های تجهیزات فروشگاهی در بازار اقدام به خرید نمایند. خرید عمده تجهیزات به منظور تجهیز فروشگاه های بزرگ و یا بازطراحی و همچنین تجهیز شعب فروشگاه های زنجیره ای نیازمند تهیه و تدارک تعداد قابل توجهی از هریک از این تجهیزات است که ممکن است تولیدکنندگان کارگاهی قادر به تأمین آن در حجم انبوه نباشند. شرکت اسپات با دارا بودن خطوط تولید انبوه و همچنین در اختیار داشتن افراد مجرب در حوزه مشاوره راه اندازی کسب و کار، تجربیات ارزشمندی در حوزه تجهیز انواع فروشگاه به ویژه فروشگاه های زنجیره ای در اختیار دارد.

خدمات پس از فروش تجهیزات فروشگاهی

در حوزه تجهیزات برودتی شرکت اسپات با بهره مندی از فناوری نوین، بصورت مستمر در حال پایش و ارزیابی عملکرد یخچال و فریزرها در فروشگاه ها است. این سیستم بصورت خودکار هرگونه مشکل و عیب احتمالی پیش آمده را گزارش داده و مرکز فنی از بروز این مورد مطلع خواهد شد. از آنجا که یخچال و فریزرهای فروشگاهی، از جمله تجهیزات پرکاربرد و ضروری در اکثر خرده فروشی ها به حساب می آیند، لزوم استفاده از محصولات با کیفیت و همچنین بهره مندی از خدمات پس از فروش و نصب محصول می تواند تأثیر بسزایی در عملکرد محصول و همچنین رضایت مشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *