اسپات آکادمی

استند فروشگاهی

استند فروشگاهی

معرفی استند فروشگاهی

درمقاله شلف و سرلاین فروشگاهی به اهمیت و کاربرد این گروه از تجهیزات فروشگاهی پرداخته شد. همچنین در مقالات معرفی شلف فروشگاهی و سرلاین ها بصورت مفصل به کاربرد این تجهیزات پرداخته شده است که در صورت تمایل می توانید به لینک های مرتبط مقالات مراجعه نموده و این مقالات را مطالعه نمایید.

روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی و چیدمان آنها با استفاده از تجهیزات متنوع موجود در این حوزه امکانپذیر است. استند فروشگاهی از دیگر تجهیزات پرکاربرد در انواع فروشگاه با فرمت های مختلف است. این استندها در انواع مختلف ویژه تتنقلات، سبزی و میوه، لوازم آرایش و بهداشتی، لوازم التحریر، نان و برخی دیگر از انواع محصول تولید می شوند.

استندهای فروشگاهی به دلیل وزن کمتر نسبت به انواع شلف و قفسه، عموما در فضاهای کوچکتر با تردد محدود و یا فضاهایی مانند نزدیک به درب ورود و خروج و صندوق های فروشگاهی پرکاربردتر هستند. این تجهیزات عموما از پروفیل های سبک با طبقات سیمی تولید می شوند تا وزن نهایی محصول حداقل گردد. همچنین به منظور جابجایی راحتتر از چرخ در طراحی آنها استفاده می شود.

استندهای فروشگاهی به دلیل آنکه عموما در معرض دید بوده و اکثر مشتریان در مراجعات خود به فروشگاه ها از این تجهیزات بازدید می نمایند، فضای مناسبی برای ارائه تبلیغات است. به همین منظور طراحی این استندها عموما با لحاظ کردن این مورد انجام شده و فضاهایی از بدنه محصول برای نصب تبلیغات در نظر گرفته می شود.

استند فروشگاهی

انواع استند فروشگاهی

جنس این محصولات در انواع مختلف از جمله: فلزی، پلاستیکی، کارتن پلاست و … در بازار موجود است که با توجه به محل استفاده می توان هر یک از این انواع را انتخاب نمود.علی رغم اینکه قفسه های فلزی کاربرد بیشتری نسبت به سایر انواع ان دارند، استندها در جنس های مختلف مورد استفاده بوده و انتخاب آنها هنگام خرید تجهیزات و لوازم فروشگاهی وابسته به بودجه سازمانی و طراحی ظاهری فروشگاه است.

با توجه به کاربری بسیار گسترده این تجهیز در انواع فروشگاه خرده فروشی، مدلهای بسیار متنوعی از این محصول در بازار موجود است. استندهای چندوجهی، طبقاتی، پله ای، طراحی های کارتنی و … از این جمله هستند که نقش موثری در جذب مشتری و جلب توجه مخاطب نیز دارند.

از دیگر نکاتی که موجب پرطرفدار شدن این تجهیزات می شود، قیمت مناسبتر آن نسبت به انواع شلف و قفسه است. از اینرو استفاده از آنها در تجهیز فروشگاه مقرون به صرفه بوده و در راستای مدیریت هزینه ها موثر واقع می گردد.

استند فروشگاهی

استندهای فروشگاهی را از نظر ابعاد می توان به انواع ایستاده و رومیزی تقسیم نمود. از انواع این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استند تنقلات
 • استند آبمیوه و نوشیدنی
 • استند حبوبات
 • استند پوشاک
 • استند روزنامه
 • استند کاتالوگ و بروشور
 • استندهای تخصصی مانند استندهای نوبت دهی بانک
 • استند های ویژه محصولات آویز مانند باتری و زعفران
 • استند لوازم آرایشی
 • استند محصولات بهداشتی
 • استند محصولات دارویی
 • استند لوازم التحریر
 • استند ابزارهای صنعتی و خانگی
 • استند سرلاین

به علاوه برخی استندهای ویژه به تازگی وارد بازار شده اند که استندهای اسپری ضدعفونی کننده دست از این جمله اند. این استندها پس از شیوع بیماری کرونا بسیار مورد استقبال قرار گرفته و در بسیاری مکان ها به ویژه مکان های عمومی و ادارات کاربرد گسترده دارند. مکانیزم این استندها این امکان را فراهم می آورد که بدون دخالت دست و با فشار پا اسپری عمل نماید.

استند لباس

کاربری استند در فروشگاه ها

استفاده از استندها در تجهیز یک فروشگاه علاوه بر مقرون به صرفه بودن، موجب ایجاد نظم و ترتیب و نمایی زیبا برای فروشگاه می شوند. به علاوه طبق آمارهای انجام شده 75 درصد از تصمیم گیری خرید مشتریان در همان محل خرید انجام می شود. از اینرو نحوه چیدمان کالا و ارائه تبلیغات در این حوزه می تواند بسیار موثر بوده و منجر به افزایش فروش و در صورت عدم استفاده مناسب کاهش میزان فروش شود.

استندهای فروشگاهی به دلیل فراهم آوردن امکان نصب تبلیغات و همچنین امکان طراحی ظاهری و بدنه در طرح های متفاوت، وسیله مناسبی برای نمایش و فروش کالاهای مرتبط با کودکان است. این استندها در طرح های مختلف می توانند برای کودکان جذاب بوده و منجر به جلب توجه مشتری شود.

همچنین در برخی فروشگاه ها مانند داروخانه و یا کتاب فروشی این تجهیز می تواند در انواع طرح و به منظور نمایش کالاهای متفاوت استفاده شود. به عنوان مثال انواع استندهای لوازم آرایش، استند لوازم بهداشتی مانند مسواک، کرم و …، استند کتاب، خودکار و سایر لوازم التحریر از این جمله اند.

استند فروشگاهی

برخی استندها بصورت ویژه برای کالاهای خاص طراحی و ساخته می شوند. برای مثال استندهای لوازم خانگی که برای نمایش اتو و سایر لوازم برقی طراحی می شوند و یا استند کفش و پوشاک که با طراحی های ویژه نقش موثری در نمایش بهتر کالا و افزایش فروش دارند.

استند کفش

علاوه بر موارد فوق برخی استندهای رومیزی به دلیل ابعاد کوچک و وزن کم قابلیت استقرار بر روی میز صندوقدار را داشته و از این طریق احتمال دزدبری کالا کاهش می یابد. از اینرو این استندها برای نمایش کالاهای گران قیمت مناسب هستند.

منبع: www.lawinsider.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *