اسپات آکادمی

قفسه چهارستون فروشگاهی

قفسه چهارستون فروشگاهی

قفسه چهارستون فروشگاهی چیست؟

قفسه های فروشگاهی امروز بر خلاف گذشته دارای تنوع بیشتری شده اند. امروز قفسه های مختلف با ابعاد و جنس های مختلفی در بازار موجود است که می توان با توجه به نوع کالا و فضای فروشگاه مدل مورد نظر را انتخاب نمود. در مقاله معرفی انواع قفسه های فروشگاهی به معرفی مدل های مختلف این تجهیزات و جنس های گوناگون آنها پرداخته شد.

برخی از قفسه ها بصورت ویژه برای استفاده های خاص ساخته می شوند که از آن جمله می توان به قفسه دارو یا قفسه نان اشاره نمود که در مقالات جداگانه ای به آن پرداخته ایم.

برخی از کالاهای فروشگاه های خرده فروشی و یا عمده فروشی به دلیل حجم و وزن بالا نیازمند قفسه هایی با ظرفیت بالاتر هستند. چرا که چیدمان آنها در قفسه های معمولی نه تنها ممکن است منجر به آسیب زدن به قفسه شود، تعداد کالای قابل چیدمان هم بسیار کم خواهد بود و در نتیجه قفسه ها به سرعت خالی شده و نیاز به پر کردن مجدد پیدا می کنند.

توجه به این نکته که قفسه های فروشگاهی بایستی همواره تأمین کننده نیاز مشتریان باشد امر مهمی است که در جلب رضایت مشتریان اهمیت دارد. از اینرو انتخاب قفسه ها بایستی به گونه ای باشد که کمترین نیاز به پر کردن مجدد در طول روز یا در خلال شیفت های کاری را داشته باشد. مگر در مواقع خاص که تعداد مراجعات به فروشگاه بیش از انتظار است. این مسأله برای محصولات حجیمی مثل کیسه های برنج و یا بطری های روغن به دلیل ابعاد بزرگتر در مقایسه با سایر محصولات چالشی است که نیازمند استفاده از قفسه های خاص برای چیدمان و نمایش کالا است به نحوی که علاوه بر استحکام و مقاومت در برابر وزن بالا بتواند تعداد مناسبی از کالا را نیز در خود جای دهد.

قفسه چهار ستون فروشگاهی

ساختار قفسه چهارستون فروشگاهی

قفسه های چهارستون فروشگاهی یکی از تجهیزات ایده آل برای این منظور هستند که به دلیل نوع ساختار ویژه برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار این قفسه ها با استفاده از دو ستون اضافی در جلوی قفسه استحکام و تحمل وزن بالاتری نسبت به سایر قفسه ها دارد. همچنین عمق سینی آنها نیز می تواند قابل تغییر باشد.

در مدلهایی که طبقات با استفاده از دستک به ستونها متصل می شود، امکان تغییر فاصله بین طبقات نیز میسر است. این ویژگی می تواند برای جانمایی محصولات با ابعاد مختلف مورد استفاده قرار گیرد. جنس این قفسه ها عموما فلزی است که از رنگ های پوشاننده جهت جلوگیری از خوردگی و اکسیده شده استفاده می شود. نکته مهم در استفاده از این تجهیزات چیدمان کالا متناسب با تحمل وزنی قفسه ها است. چرا که در صورت چیدن کالاهای سنگینتر سینی طبقات دچار خمیدگی می شود.

بازدید های دوره ای از وضعیت محصول، نحوه استفاده و چیدمان کالا می تواند در جلوگیری از وارد آمدن خسارت مؤثر باشد. همچنین لازم است فروشگاه داران و یا پرسنل مسئول فروشگاه در خصوص چیدمان و یا نصب و دمونتاز درست قطعات محصول آموزش های کافی را دریافت نمایند. مجموعه این اقدامات در نهایت منجر به افزایش طول عمر تجهیزات خواهد شد. همچنین لازم است تعداد و نوع این تجهیزات با توجه به پلن فروشگاه تهیه شود. به عنوان مثال برای کنج های فروشگاه بایستی از مدلهای کنج این قفسه ها استفاده نمود تا دسترسی به این بخش ها نیز به راحتی امکانپذیر باشد.

محل دیگری که می توان از این قفسه ها استفاده نمود انبارهای کالا و به ویزه مراکز توزیع یا انبارها فروش آنلاین هستند. در این انبارها عموما کالاها در تعداد بیشتری در مقایسه با فروشگاه چیده می شوند . در نتیجه وزن بیشتری بر روی طبقات قفسه ها قرار می گیرد. از سوی دیگر به دلیل قابلیت تغییر عمق طبقات، در مکانهایی که نیاز به ابعاد کوچکتر از قفسه داریم نیز می توان از آنها استفاده نمود.

ستون های این قفسه ها نیز با توجه به ویژگی های خاص آنها در مقایسه با ستون قفسه های معمولی تحمل وزنی بیشتری دارند. سینی قفسه ها از جنس فلز و با ضخامت های مختلف ساخته می شوند که در صورت نیاز می تواند بصورت سیمی و یا ام دی اف تهیه شوند. که این مسأله نیز به تحمل وزنی مورد نظر از قفسه بستگی دارد.

همچنین از آنجا که جانمایی و برداشتن کالا از روی این قفسه ها هم بصورت دستی و در انبارها با استفاده از ماشین آلات کمکی انجام می شود، طول قفسه ها و فاصله بین ستونها باید دارای استاندارد خاصی باشد تا این امر دچار مشکل نشود.

قفسه چهارستون فروشگاهی

قفسه چهارستون هلدکس

شرکت اسپات با در نظر گرفتن تمامی نیازمندی های مشتریان طیف کاملی از تجهیزات مورد نیاز فروشگاه داران را تولید نموده است. این مجموعه با در اختیار داشتن دو برند تولیدی هلدکس ( تولید کننده تجهیزات نگهدارنده) و فریجیدا (تولید کننده تجهیزات برودتی) محصولات متنوعی اعم از قفسه های چهارستون فروشگاهی را طراحی و تولید نموده و به بازار عرضه کرده است.

قفسه های چهارستون فروشگاهی هلدکس دارای سینی با دو عمق مختلف است. طبقات این قفسه قابلیت جابجایی داشته و فاصله بین آنها قابل تغییر است. بدنه آن از فلز ساخته شده و رنگ محصول بنا به سفارش قابل تغییر است. فروشگاه های بزرگ می توانند انواع یک و دوطرفه آن را برای قسمت های مختلف تهیه نمایند. همچنین برای سرلاین های فروشگاهی نیز می توان از قفسه های سرشلف که در مقاله جداگانه به اهمیت آنها پرداختیم، استفاده نمود.

استفاده از این مدل قفسه برای بخش انبارهای فروشگاهی و یا قسمت هایی از فروشگاه که کالاهای حجیم مانند کیسه های برنج چیدمان می شود مناسب است. به همین دلیل در برخی موارد این قفسه ها تحت عنوان هایی همچون: قفسه برنج و یا باتی راک نیز شناخته می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *