اسپات آکادمی

قفسه یکطرفه خودایستا

قفسه یکطرفه سوپرمارکتی

در ادامه معرفی انواع قفسه های فروشگاهی قصد داریم به انواع قفسه های خودایستا بپردازیم. در مطالب قبلی به معرفی انواع قفسه های یکطرفه دیواری، قفسه دوطرفه، قفسه فروشگاهی گرد و … پرداختیم که برای مطالعه و آشنایی با هریک از این مدلها می توانید به مقاله معرفی انواع قفسه فروشگاهی رجوع کنید.

قفسه های فروشگاهی از جمله پرکاربردترین تجهیزات به کاررفته در انواع فروشگاه ها به حساب می آیند که نقش اساسی در طراحی و نمای ظاهری فروشگاه ایفا می کنند. نمای ظاهری قفسه، رنگبندی، جنس محصول و به علاوه نوع چیدمان کالا بر روی آن از جمله عواملی است که تدثیر بسزایی در زیبایی و ایجاد نمایی دلنشین برای فروشگاه دارد.

به علاوه استفاده و انتخاب درست شلف یا قفسه های فروشگاهی می تواند نقش مهمی در استفاده بهینه و حداکثری از فضای فروشگاه داشته باشد. قفسه های با مقاومت نامناسب ممکن است در برابر چیدمان کالا تاب نیاورده و تغییر شکل دهد و یا به دلیل عدم تحمل وزنی مناسب منجر به عدم استفاده بهینه از فضا شود.

از جمله مواردی که هنگام انتخاب قفسه باید مورد توجه قرار گیرد جنس محصول است که باید با توجه به وزن، ابعاد و نوع کالای مورد نظر انتخاب شود. درغیراینصورت ممکن است بر اثر بارگذاری بار نامتناسب با ظرفیت، قفسه دچار آسیب شده و موجب تغییر ظاهر و فرم محصول شود.

قفسه یکطرفه خودایستا

قفسه های یکطرفه خود ایستا به دلیل عدم نیاز به دیوار برای نصب، جابجایی را راحت نموده و در صورت نیاز به طراحی و چیدمان مجدد فروشگاهف امکان استفاده مجدد از محصول وجود دارد.

ستون های نگهدارنده این نوع از قفسه ممکن است به شکل حرف ال و یا تی انگلیسی باشد. طبقات محصول می تواند بصورت جوشی به ستونها ثابت شود که در اینصورت امکان جابجایی طبقات و یا تنظیم شیب میسر نیست. در صورتیکه از دستک یا براکت برای اتصال سینی های قفسه استفاده شود، این امکان که تتعداد طبقات بر اساس نیاز کم یا زیاد شده و یا فواصل بین آنها تغییر یابد فراهم می شود. در این زمینه باید این نکته را مورد توجه قرار داد که قفسه های با براکت عموما قیمت بالاتری نسبت به مدلهای کارگاهی جوشی دارند. مدل های براکتی نیز ممکن است اتصالات پیچ و مهره ای داشته و یا بدون نیاز به پیچ و مهره و با استفاده از سوراخ های ویژه روی ستون و سیارهای طراحی شده روی براکت اتصال دو قمست برقرار شود.

قفسه تفکیک پذیر

همچنین این قفسه ها با توجه به نوع محصولات انواع متفاوتی دارند. قفسات طبقه ای، قفسات سبدی، قفسات آجیل و خشکبار و … از زیرمجموعه های این گروه محصولی هستند که استفاده از آنها در فروشگاه های مختلف موجب افزایش زیبایی بصری و استفاده بهینه از فضا خواهد شد.

مکانیزم ساخت

مکانیزم و فناوری ساخت این قفسه ها نیز به عوامل متعددی از جمله حجم تولید، کارگاهی با کارخانه ای بودن سیستم تولید، مواد اولیه ساخت محصول و موارد دیگری بستگی دارد.

از نظر ابعاد و اندازه عموما این قفسه ها در سایزهای استاندارد تولید می شوند اما بسیاری از تولیدکنندگان امکان ساخت و تولید سفارشی محصول بر اساس نیاز و ابعادهای مورد نیاز مشتری را نیز فراهم کرده اند.

در قفسه های فروشگاهی پایین ترین طبقه شلف عموما بیس یا استارتر نامیده می شود که ممکن است عمق بیشتری در مقایسه با سایر طبقات شلف داشته باشد. در صورتی که قفسه دارای طبقات با عمق های متفاوت باشد، این تفاوت در عمق از پایین به بالا و از زیاد به کم باید تنظیم شود تا در نمایش محصولات و دید مشتری مشکل ایجاد نکند.

کاربری

حوزه کاربرد این شلف ها بسیار گسترده بوده و در تمامی انواع خرده فروشی قابل استفاده است. انواع فروشگاه اعم از هایپرمارکت، سوپرمارکت، قفسه فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های محلی برای چیدمان و نمایش محصولات خود به این گروه از محصولات نیاز خواهند داشت. برای این منظور طیف بسیار متنوعی از قفسه های یکطرفه برای چیدمان کالاهای متفاوت در بازار موجود است. قفسه های میوه و سبزیجاتف قفسه لوازم منزل، قفسه کتاب و مجله، قفسه یکطرفه نان، قفسه یکطرفه سوپرمارکتی و … از جمله انواع شلف های فروشگاهی هستند که به منظور نمایش طیف خاصی از کالا تولید شده اند.

قفسه یکطرفه خودایستا

به منظور استفاده بهینه از قفسه های یکطرفه در قسمت های گوشه ای و کنج از قفسه های کنج و گوشه که ویژه این نقاط طراحی شده اند استفاده می شود. همچنین استفاده از اکسسوری هایی مانند گارد جلویی طبقات، جداکننده یا دیوایدر داخل طبقات و شاخک هایی که ویزه انواع بک پنل موجود است می تواند در چیدمان بهینه کالا در فروشگاه مؤثر باشد.

قفسه های فروشگاهی از پرکاربردترین محصولات و تجهیزات ویژه انواع فروشگاه خرده فروشی به حساب می آیند. در این مقاله به معرفی مدل یکطرفه خودایستا پرداختیم که برای نصب آنها در فروشگاه احتیاج به اتصال دیوار نیست. هرچند در برخی موارد جهت افزایش ایمنی از بست دیواری به منظور حفظ ایستایی محصول استفاده می شود.

شرکت اسپات با دارا بودن طیف کاملی از قفسه های یکطرفه خودایستا در گروه محصولی خود مجموعه کاملی از انتخاب های ممکن را برای مشتریان خود فراهم کرده است که این امر موجب سهولت در امر خرید لوازم و تجهیزات فروشگاهی کارفرمایان خواهد بود. همچنین ارائه خدمات مشاوره در زمینه طراحی و اجرای تجهیزات فروشگاهی از دیگر مزایایی است که مشتریان اسپات از آن بهره مند خواهند شد.

منبع: www.sdshelf.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *